נתניהו: "הממשלה מאד התחזקה היום"

קשה היה לראש הממשלה להסתיר היום את החיוך ואת שביעות הרצון שלו מפרישת אהוד ברק ו-4 מחברי הכנסת של העבודה מהסיעה. בפתח ישיבת סיעת הליכוד, התייחס נתניהו לטלטלה במערכת הפוליטית. "אני מבקש להביע הערכה לשרים הפורשים", לדברי רה"מ, "כל העולם והפלסטינים יודעים שהממשלה תהיה כאן בשנים הבאות". צפו בדבריו

ראש הממשלה נראה היום מרוצה למדי מההתפתחויות הפוליטיות האחרונות. בפתח ישיבת סיעת הליכוד בכנסת, הגיב נתניהו לראשונה לפרישת ברק ואנשיו מסיעת העבודה ולטלטלה במערכת הפוליטית. "הממשלה מאוד התחזקה היום, התחזקה ביציבות והדבר הזה הוא חשוב למדינת ישראל", אמר נתניהו.

"כל העולם והפלסטינים יודעים שהממשלה תהיה כאן בשנים הבאות ועימה צריך לנהל את המו"מ לשלום, על בסיס האינטרסים הלאומיים של השלום שמאחד את כולנו", לדברי ראש הממשלה. "אנחנו נעשה בדיוק את הדברים הללו, ונפעל כממשלה אחראית ומפוקחת שדואגת למדינת ישראל".

בסיום דבריו הקצרים התייחס נתניהו לשרי העבודה שהתפטרו היום – בן-אליעזר, ברוורמן והרצוג. "אני מבקש להביע הערכה לשרים הפורשים", אמר רה"מ. "נהניתי מהתקופה שעבדנו יחד, היתה עבודה מקצועית, הם עשו דברים חשובים ואני רוצה להודות להם. נמשיך לעבוד ברוח הזאת למען מדינת ישראל בשנים הבאות".

לבני: "אחרי העבודה תתפרק גם הממשלה"

"זה יום רע לממשלת נתניהו, אבל אני מאמינה שזהו גם יום של תקווה לישראל" – כך הגיבה בצהריים יו"ר האופוזיציה, ח"כ ציפי לבני, על פרישתו של ברק -4 הח"כים מסיעת העבודה.

לבני הוסיפה כי "אחרי התפרקות מפלגת העבודה תבוא גם התפרקות הממשלה, נגיע לבחירות וסופסוף יוכל הציבור באופן חופשי לבחור את נבחריו. היום ברור יותר מתמיד מהי מנהיגות של קומבינה פוליטית ומהי מנהיגות של אמת. ממשלת נתניהו היא ממשלה צרה שמתפוררת מבפנים, בלית ברירה, בגלל ריקבון פוליטי ובהיעדר חזון ודרך. ממשלת נתניהו איבדה את הלגיטימיות שלה והיא מתקיימת מתרגילים פוליטיים קטנים וקטנוניים. כמו בכל גוף חולה – הממשלה הזו אוכלת את עצמה מבפנים והתרופה היחידה לאופורטוניזם פוליטי ולאובדן דרך ועקרונות היא בחירות. קדימה קוראת היום שוב ובקול רם, ברור, צלול וחזק יותר מתמיד – לכו לבחירות".
 
"היום הציבור בישראל רואה מי מנהיגיו, הוא רואה מי עומד על העקרונות שלו ומי מוכר את הכל בשביל כיסא", אמרה לבני. "הוא רואה מי נאמן לדרכו ומי זונח את הדרך, את העבר ואת המורשת שלו בשביל הווה מפוקפק על חשבון עתיד המדינה. הציבור רואה היום מה ההבדל בין המפלגה הזאת שיושבת כאן בחדר הזה, קדימה, שמאז הבחירות נאמנה לדרכה, נאמנה לבוחרים שלה, לא מוכרת את עצמה בשביל נזיד עדשים – לבין מפלגת העבודה שמתפרקת בגלל שבגדה בבוחריה ולבין הליכוד שנח את ערכיו פעם אחר פעם והופך להיות שותף באופן קבוע לתרגילים פוליטיים מלוכלכים ומבישים – שמביישים את המורשת שהייתה לליכוד פעם".

רעידת אדמה פוליטית - סיקור מיוחד:

רעידת אדמה: אהוד ברק פורש מסיעת העבודה

שרי העבודה התפטרו מהממשלה

מכתב הפורשים: "העבודה - מקום בלתי נסבל"

נתניהו ידע, פואד גילה באינטרנט

פרשנות: כיצד ישתנה הנוף הפוליטי?