לבני מגיבה: "אחרי העבודה - גם הממשלה תתפרק"

שעות לאחר רעידת האדמה שהתחוללה במערכת הפוליטית עם פרישתו של אהוד ברק ו-4 מחבריו מסיעת העבודה, מתייצבת יו"ר האופוזיציה מול המיקרופונים ותוקפת את המהלך. "הציבור בישראל רואה מי מנהיגיו", אמרה לבני, "התרגיל הזה הוא לא תרגיל של סיירת. זה תרגיל פוליטי קטן שמעורר רק בוז". צפו בדבריה

"זה יום רע לממשלת נתניהו, אבל אני מאמינה שזהו גם יום של תקווה לישראל" – כך הגיבה בצהריים יו"ר האופוזיציה, ח"כ ציפי לבני, על פרישתו של ברק -4 הח"כים מסיעת העבודה.

לבני הוסיפה כי "אחרי התפרקות מפלגת העבודה תבוא גם התפרקות הממשלה, נגיע לבחירות וסופסוף יוכל הציבור באופן חופשי לבחור את נבחריו. היום ברור יותר מתמיד מהי מנהיגות של קומבינה פוליטית ומהי מנהיגות של אמת. ממשלת נתניהו היא ממשלה צרה שמתפוררת מבפנים, בלית ברירה, בגלל ריקבון פוליטי ובהיעדר חזון ודרך. ממשלת נתניהו איבדה את הלגיטימיות שלה והיא מתקיימת מתרגילים פוליטיים קטנים וקטנוניים. כמו בכל גוף חולה – הממשלה הזו אוכלת את עצמה מבפנים והתרופה היחידה לאופורטוניזם פוליטי ולאובדן דרך ועקרונות היא בחירות. קדימה קוראת היום שוב ובקול רם, ברור, צלול וחזק יותר מתמיד – לכו לבחירות".
 
"היום הציבור בישראל רואה מי מנהיגיו, הוא רואה מי עומד על העקרונות שלו ומי מוכר את הכל בשביל כיסא", אמרה לבני. "הוא רואה מי נאמן לדרכו ומי זונח את הדרך, את העבר ואת המורשת שלו בשביל הווה מפוקפק על חשבון עתיד המדינה. הציבור רואה היום מה ההבדל בין המפלגה הזאת שיושבת כאן בחדר הזה, קדימה, שמאז הבחירות נאמנה לדרכה, נאמנה לבוחרים שלה, לא מוכרת את עצמה בשביל נזיד עדשים – לבין מפלגת העבודה שמתפרקת בגלל שבגדה בבוחריה ולבין הליכוד שנח את ערכיו פעם אחר פעם והופך להיות שותף באופן קבוע לתרגילים פוליטיים מלוכלכים ומבישים – שמביישים את המורשת שהייתה לליכוד פעם".

"הציבור לא ייתן לקומבינה הפוליטית לנצח"
 

יו"ר קדימה ציינה עוד כי "אם בעבר ראינו פילוגים אידיאולוגיים בשביל לקדם תהליך שלום, וכך קמה קדימה, היום הפילוג הוא בלית ברירה, בריחה מהכרעה אידיאולוגית, כאן הפיצול הוא של חסרי עמוד השדרה האידיאולוגי. אנחנו לא ניתן, והציבור לא ייתן לקומבינה הפוליטית לנצח".

"למדנו עוד דבר - מי שרצה לפלג התפלג, ומי שרצה להרוס נהרס", לדברי לבני. "ולכל אלה יש מכנה משותף אחד – קוראים לו בנימין נתניהו והוא בינתיים ראש ממשלת ישראל. במקום לקדם את טובת מדינת ישראל למען אזרחיה, הוא עוסק בהישרדות שלו. שלא ינסו למכור לנו משהו אחר - התרגיל הזה הוא לא תרגיל של סיירת, שלא ילכלכו בדרך הזאת את ערכי צה"ל, זה תרגיל פוליטי קטן שמעורר רק בוז ציבורי שילך ויגדל כשנראה גם את חלוקת השאריות".

רעידת אדמה פוליטית - סיקור מיוחד:

רעידת אדמה: אהוד ברק פורש מסיעת העבודה

שרי העבודה התפטרו מהממשלה

מכתב הפורשים: "העבודה - מקום בלתי נסבל"

נתניהו ידע, פואד גילה באינטרנט

פרשנות: כיצד ישתנה הנוף הפוליטי?