נתניהו ידע, פואד גילה באינטרנט

אחד האנשים שיותר הופתעו הבוקר מהודעתו הדרמטית של יו"ר העבודה אהוד ברק, הוא דווקא ותיק מפלגת העבודה - שר התשתיות בנימין בן אליעזר, שלא עודכן על כך מראש. נתניהו דווקא ידע ואף היה בסוד העניינים כשמקורבו נתן אשל "רקח" את התכנית עם ברק

חברי סיעת העבודה הנותרים תוקפים הבוקר, באופן צפוי, את המהלך של יו"ר המפלגה אהוד ברק שמפלג, ולמעשה מפרק, את מפלגת העבודה. מתברר כי למרות שהמהלך "התבשל" זמן רב, ותיק המפלגה השר בנימין בן אליעזר גילה על רעידת האדמה הפוליטית כשקרא חדשות באינטרנט.

מי שממש לא הופתע מהפרסום הבוקר הוא ראש הממשלה בנימין נתניהו, שהיה מעורב בתהליך. מקורבו של נתניהו, נתן אשל, נפגש לאחרונה ארוכות עם אהוד ברק בניסיון לתכנן את המהלך הפוליטי. מקורבי ראש הממשלה אמרו היום כי "תם עידן הקומפוזיציה - יושבים בקואליציה ומתנהגים כאופוזיציה".

בשעה 11:00 צפויים להיפגש חלק משמיניית הח"כים שנותרו ב"עבודה", ח"כ איתן כבל, ראלב מג'דלה, עמיר פרץ ודניאל בן-סימון, בחדרו של ח"כ פרץ ולתכנן את עתידם הפוליטי אחרי פירוק המפלגה.

הסיעה החדשה על העבודה: "ביטויים נמוכים והפקרות סיעתית"

ברק ופואד בימים טובים יותר (רויטרס)
"מול שטף הביטויים הנמוכים וההפקרות הסיעתית, איש מבין אלה שיצאו כנגד הסיעה ושותפותה בממשלה לא הסיק את המסקנות המתבקשות" - כך כותבים הבוקר חברי הסיעה החדשה שהתפלגה ממפלגת העבודה, בראשותו של היו"ר אהוד ברק.

במכתב שהפיצו הבוקר אהוד ברק, מתן וילנאי, עינת וילף, אורית נוקד ושלום שמחון, נכתב כי "מלבד שניים שפרשו מהכנסת, הנותרים המשיכו לתרץ את המשך ישיבתם בכנסת ובממשלה, תוך שהם פועלים נגד הסיעה, היו"ר והמפלגה, בחוסר יכולתם לגבש את התמיכה הנדרשת למהלכים של פרישה מהסיעה או יציאה מהממשלה".

"מול אווירת ההפקרות וההתפרקות הסיעתית, דווקא ההתעקשות שלנו על התנהלות סיעתית בהתאם לכללים הפכה לחריגה", נכתב. "נהגנו באיפוק מול ביטויים חריגים, התקפות אישיות וזלזול בסיעה. נסיונות חוזרים ונשנים להביא את הסיעה לפעול יחד ולהתנהג במינימום של קולגיאליות התנפצו אל מול פלגנות קיצונית והתנהגות אנרכית".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

רעידת אדמה פוליטית: סיקור מיוחד

אהוד ברק פורש מסיעת העבודה

מכתב הפורשים: "העבודה - מקום בלתי נסבל"

פרשנות: כיצד ישתנה הנוף הפוליטי?

לאן נעלם הביטחון של "החייל הגיבור"?