הממשלה אישרה מינוי המפכ"ל דנינו: "מנוסה, יצירתי ומנהיג"

פה אחד אישרה הבוקר את הממשלה את המלצת השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ', למנות את ניצב יוחנן דנינו לתפקיד המפכ"ל הבא. ראש הממשלה בנימין נתניהו שיבח את הנכנס לתפקיד: "דנינו בחירה מצויינת", אמר. "יש לו 28 שנים של שירות מצוין במשטרת ישראל"

ניצב יוחנן דנינו הוא המפכ"ל הבא של משטרת ישראל - ועכשיו זה רשמי: הממשלה אישרה הבוקר פה אחד את המלצת השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ', ועוד בטרם נכנס דנינו לתפקיד - כבר זה לשבחים מראש הממשלה בנימין נתניהו. "דנינו עתיר ניסיון, יצירתי ומנהיג", אמר.

"יוחנן דנינו הוא בחירה מצויינת", הוסיף ראש הממשלה. "אני חושב שהוא יוכל להצעיד את משטרת ישראל בצעד בטוח ובוטח ביתר אכיפה, שלטון החוק ומלחמה בפשע לביטחון הפנימי של אזרחי ישראל".

משלושה יצא אחד

דנינו יחליף בתפקידו את רב-ניצב דודי כהן שמכהן בתפקיד מאז חודש ספטמבר 2007. שלושה מועמדים הגיעו לקו הגמר: מפקד מחוז תל אביב, ניצב שחר איילון, מפקד מחוז הדרום, ניצב יוחנן דנינו וניצב אהרון פרנקו מפקד משטרת מחוז ירושלים. למרות הקרב צמוד, בסופו של דבר ניצח דנינו בקרב על המועמדות.

לקראת ההכרעה בין הקצינים הבכירים, שמילאו תפקידי ניצב בשטח ובמטה, ערך אהרונוביץ הליך בחירה מסודר, מעמיק ורציני. השר התייעץ בין היתר עם אנשי משטרה בעבר ובהווה וגם עם מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס.

אהרונוביץ מקווה שהאיש החזק במשטרה יוציא לפועל את חזונו: צמצום משרדים ומטות, הגדלת מספר השוטרים שייצאו לשטח וינסו לעמוד מול גל האלימות ולפתור את הבעיה המחמירה בעיקר במגזר הערבי.

חקר את קצב, אולמרט וגאיידמק

ניצב יוחנן דנינו מכהן כמפקד המחוז הדרומי מאז חודש דצמבר 2008. בעבר הוא כיהן כראש זרוע החקירות ביחידה הארצית לאיתור גניבות כלי רכב ובשנת 2002 מונה לתפקיד סגן ראש היחידה הארצית לחקירות פשעים חמורים בינלאומיים (יאחב"ל). בין השאר, עמד דנינו בראש פרשת המעילה בבנק למסחר.

בשנת 2003 מונה דנינו לתפקיד ראש היחב"ל ועסק בחקירתו של ארקדי גאיידמק בעבירות הלבנת ההון ובפרשת האי היווני. דנינו הוא למעשה מי שהמליץ לסגור את התיק נגד אריאל שרון ובנו גלעד, המלצה שהתקבלה בסופו של דבר על ידי היועץ המשפטי דאז מני מזוז.

באפריל 2006 קיבל דנינו את דרגת הניצב, כשמונה לראש האגף לחקירות ומודיעין במשטרה. הוא היה ממקימי יחידת להב 433 של המשטרה למלחמה בפשיעה החמורה ופיקח על החקירות נגד נשיא המדינה לשעבר משה קצב, ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט והשרים לשעבר חיים רמון ואברהם הירשזון.

דנינו החליף בתפקיד מפקד המחוז הדרומי את ניצב אורי בר-לב, מי ששמו עלה לאחרונה לכותרות בפרשת האונס וההטרדות המיניות.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק