הרב עובדיה פסק רשמית: גיורי צה"ל תקפים

תפנית דרמטית במאבק על חוק הגיור: הרב עובדיה יוסף הודיע היום רשמית כי הוא מאשר את הגיורים הנעשים בצה"ל ולוקח את האחריות ההלכתית בנושא על עצמו. הרב פעל בניגוד להמלצת הוועדה לענייני גיור שעימה דן הבוקר בנושא. המהלך אמור לייתר את חוק הגיור, אולם בישראל ביתנו טוענים: נמשיך לקדמו

יש פיתרון למשבר הגיור. הרב עובדיה יוסף (חדשות 2)

סאגת הגיור מסתיימת? הרב עובדיה יוסף נועד היום עם הוועדה המיוחדת לנושא הגיור בצה"ל והחליט - בניגוד להמלצתה - לאשר את כלל הגיורים שנערכו בצבא. הוא לקח את האחריות לעניין על כתפיו וכתב פסק הלכה מיוחד בנושא. במקביל ממשיכה ישראל ביתנו לקדם את חוק הגיור.

הרב ניסח בעצמו את פסק ההלכה והעלה אותו על הכתב. "בשבטי ישראל אודיע נאמנה, כי לפי מה שידוע לי על תהליך הגיור בצה"ל, על המורים המלמדים, על הדיינים, ועל כל העוסקים במלאכת הקודש בזה, ולאחר ששמעתי גם את דברי חברי הועדה הרבנים הגאונים שליט"א, אשר הוקמה לבקשתי, ואשר המליצו על צעדים טובים לשיפור ולהידור, הגעתי למסקנה שעל פי ההלכה, גיורי צה"ל תקפים ע"פ תורתינו הקדושה. ויש ליישם את ההמלצות הישרות של הרבנים חברי הוועדה שליט"א", כתב הרב עובדיה יוסף במכתבו.

הרב הראשי שלמה עמאר והוועדה המיוחדת שהקים לבחינת הגיורים בצה"ל טענה בפני הרב עובדיה יוסף כי הם אינם יכולים לקחת את האחריות ההלכתית לאישור מהלך כזה. בתגובה הודיע הרב יוסף כי הוא מוכן לקחת על עצמו את האחריות לדבר.

הרב עובדיה יוסף התייחס גם לרב הראשי לצה"ל וכתב: "אני מברך מקרב לב את ידידנו הנעלה, הרב הראשי לצה"ל, הרב הגאון רפאל פרץ שליט"א שיזכה להגדיל תודה ולהאדירה".

"גיורי צה"ל תקפים לפי תורתנו הקדושה"

על פניו, מתן פסק הלכה שמכשיר את גיורי צה"ל אמור לייתר את הצורך בחוק הקובע את כשרותם. אולם יוזם החוק, חבר הכנסת דוד רותם כבר הודיע כי ימשיך בקידום החוק כיוון, שלטענתו, שלא ניתן פיתרון אמיתי לבעיה.

"הפתרון איננו מניח את דעתי, משום הרבנות הראשית והרב עמאר לא פתרו את הבעיה", אמר חבר הכנסת רותם. "הוועדה שמינה הרב הראשי לישראל עצמו לא אישרה את הגיורים", הוא הוסיף.

עם זאת, חיילים ואזרחים רבים בישראל קיבלו את הבשורה בשמחה רבה. כעת הם יוכלו להמשיך את חייהם מבלי לחשוש שביום בו יצטרכו להגיע לרבנות כדי להתחתן או לבצע פעולות אחרות, לא יראו בהם יהודים.

יו"ר האופוזיציה ציפי לבני התייחסה גם היא לפרשה. "מחובתה של המדינה לאפשר לאותם אלה שבאו לחיות כאן להיות חלק מהעם היהודי. חיילים בעיקר, אבל לא רק", אמרה לבני. "לכן קדימה תתמוך בכל חקיקה שתאפשר לכל חייל, לא רק אלה שכבר התגיירו אלא גם בעתיד, להיות חלק מהעם הזה, וחוץ מזה קדימה הגישה הצעת חוק שתרחיב ותקל על הליכי הגיור למי שמבקש להיות חלק מהעם היהודי", הוסיפה יו"ר האופוזיציה. 

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק