אלפים יפגינו מחר בת"א נגד ליברמן

"משיבים מלחמה לליברמן": קדימה, מפלגת העבודה, מרצ, ארגוני השמאל וגופים נוספים יפגינו במשותף במוצ"ש בתל אביב, באירוע בו צפויים להשתתף אלפי בני אדם. כותרת ההפגנה: נגד ועדת החקירה לארגוני השמאל, סרטוני ההסתה האחרונים והתבטאויותיו של שר החוץ. את ההפגנה נעביר בשידור חי כאן בחדשות 2 באינטרנט

אירועי השבוע האחרון בכנסת עוררו את מחאת ארגוני השמאל. במוצאי שבת יתקיים בתל אביב אירוע מחאה המוני הכולל צעדה ועצרת למען הדמוקרטיה. האירוע מאורגן על ידי מטה משותף של מפלגות פוליטיות, ארגונים חוץ פרלמנטרים ותנועות ציבוריות, ולטענת המארגנים - אלפים צפויים להגיע.

במוצאי שבת נעביר בשידור חי את הפגנת השמאל בתל אביב כאן בחדשות 2 באינטרנט.

בהפגנה ישתתפו חברי כנסת ממר"צ, חד"ש, קדימה, העבודה ותע"ל. האירוע מתקיים בעקבות אירועי השבוע האחרון - הצעת החוק להקמת וועדת חקירה שתבדוק את מקורות המימון של ארגוני השמאל, התבטאויותיו של שר החוץ ליברמן בנושא וסרטוני ההסתה שפורסמו נגד המשנה ליועץ המשפטי לממשלה שי ניצן ושר הביטחון אהוד ברק.

חבר הכנסת מאיר שטרית מקדימה אינו נוהג להשתתף בהפגנות מסוג זה, אולם במקרה זה הוא החליט לחרוג ממנהגו. "מדובר במקרתיזם, אם מישהו חושב שזה לגיטימי שגוף פוליטי כמו הכנסת יחקור גופים שמתנגדים לו - זו פשוט שערורייה", אמר שטרית הבוקר בשיחה עם חדשות 2. "הרי מחר יכול להגיע ראש ממשלה מהשמאל ולפי אותה נורמה לחקור ארגוני ימין", הסביר שטרית.

חבר הכנסת שטרית התייחס לפן המשפטי של העניין ואמר: "על פי חוק, הכנסת אינה ראשית לנהל חקירה נגד חבר בני אדם או אזרחים". ההפגנה תצא מחר 19:00 מ"גן מאיר" בתל אביב לכיוון מוזיאון ת"א.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק