לבני נגד נתניהו: "מסתתר מאחורי מאבטחים מול משפחות שכולות"

יו"ר האופוזיציה נאמה בפני סטודנטים באוניברסיטת בר אילן ולא חסכה ביקורת מהממשלה שהופכת לדבריה את ישראל ל"מדינה של סתימת פיות וששונאת זרים". היא ציינה שני אשמים עיקריים במצבה הגרוע של ישראל בעולם: "שר החוץ פוגע במדינה, אבל האשם העיקרי הוא ראש הממשלה"

יורה לכל הכיוונים. לבני (ארכיון) (חדשות 2)

מאום יו"ר האופוזיציה שהתקיים היום בפני סטודנטים באוניברסיטת בר אילן, הפך מהר מאוד למתקפה חריפה על שר החוץ אביגדור ליברמן, על הממשלה, ובעיקר על העומד בראשה - ראש הממשלה בנימין נתניהו.

היא האשימה את החברה הישראלית בגזענות ובשנאת זרים, שנובעת לטענתה מהמדיניות של ההנהגה בישראל. "ישראל מידרדרת והופכת מצורעת בעולם, והחברה מלאה טינה ושנאה", אמרה לבני. "ישראל בפינה. ממשלת ישראל פוגעת בערכים של המדינה,.והופכת את ישראל למדינה של סתימת פיות וששונאת זרים".

לבני לא חסכה בהטלת אשמה ישירה ואמרה שהממשלה פוגעת ביכולת של צה"ל לפעול, לא פחות מהארגונים שמנסים לפגוע בצה"ל. "ישראל בתחושה של מצור בינלאומי. פוליטיקאים הולכים לקיצוניות כדי לקבל קולות", אמרה יו"ר האופוזיציה. "לכעוס על כולם זה לא מספיק. קל ללכת אחרי התלהמות, קל להיות בפינה. אי אפשר להתכסות בדמוקרטיה בהסברה, אם כל יום פוגעים בה בחקיקה ובוועדות חקירה".

ליברמן פוגע במדינה, נתניהו הורס אותה

"ההתקוממות שלי ושל אנשים אחרים נגד אותם ארגונים אינה מצדיקה את מה שנעשה. ההתקוממות נגד הארגונים הללו לא יכולה למנוע מאיתנו כמנהיגים לומר עד כאן נגד אלו שבציניות מבעירים בערות", המשיכה לבני. "שר החוץ פוגע במדינה, אבל האשם העיקרי הוא ראש הממשלה. הוא קובע. הוא בחר את הקואליציה הזו".

"הבוקר שמעתי שהתקשר לליברמן - הוא לא עשה את זה אחרי נאומו באו"ם, הוא לא עשה את זה אחרי שהסביר לכל השגרירים שלא נעשה שום דבר מדיני, הוא לא התקשר אליו אחרי שהשתלח כלפי מיעוטים, הוא התקשר כדי להגן על שריו", ציינה לבני והוסיפה: "זה ראש ממשלה שעומד מאחורי מאבטחים מול משפחות שכולות כשתוקפים שר שלו".

"זה מזכיר לי את הלחישה לרב כדורי שהשמאלנים לא יהודים", הסבירה לבני. "המאבק היום הוא לא ימין ושמאל, זה מאבק על החזית של המדינה היהודית והדמוקרטית, ונראה שגחמה פוליטית של מישהו מתחילה לאיים על הקיום הערכי של ישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק