סרטון נגד הסתה: "לרצוח את ברק"

קטע וידאו שפורסם ביוטיוב קורא להתנקש בחיי שר הביטחון ברק. "מטרתנו הייתה לזעזע", מסבירים היוצרים ומדגישים כי הם מתנגדים לאלימות: "פשוט הצגנו מראה קשה של המציאות בה אנחנו חיים"

יום לאחר פרסום הסרטון הקורא לרצוח את המשנה לפרקליט המדינה שי ניצן, עלה ליוטיוב קטע וידאו נגד הסתה שמתחיל בקריאה לרצוח את שר הביטחון אהוד ברק. יוצרי הסרטון: "אנו מתנגדים לאלימות, מטרתנו לזעזע".

"זה פושע המלחמה הנאצי", "האיש הזה הוא בן מוות", "צריך לתקוע את הראש שלו על כל בזנט" - כך נפתח הסרטון לצד קטע וידאו ארכיוני של אנרכיסטים ותמונות של השר ברק.

"מטרתנו בווידאו שפרסמנו אכן הייתה לזעזע - ולא ציפינו שהזעזוע יהיה כל כך חזק", הדגישו יוצרי הסרטון. "אולי יש בכך מקום לנחמה, שכן, עוד לא איבדנו לחלוטין את החושים הבריאים שלנו, שסולדים מגילויי ההסתה לסוגיהם.קהות החושים בחברה היא מכה שמביאה את ההסתה, מכל צד במפה הפוליטית, למחוזות לא לגיטימיים - את זה רצינו להדגים".

מפרסמי קטע הווידאו הוסיפו: אנחנו שמחים על החשיפה שקיבלנו, ואנחנו מקווים שהסרטונים יעזרו להביא לשינוי השיח הציבורי בישראל, לשיח שיש בו יותר הקשבה לאחר. יותר קבלה. יותר אהבה. כי כולנו יחד חייבים לשרוד. אין לנו ארץ אחרת".

היוצרים מדגישים: "למען הסר כל ספק, אנחנו מגנים ומתנגדים לכל צורה של אלימות ואנחנו לא קוראים לרצח של שי ניצן או של אהוד ברק חס ושלום. להיפך. פשוט הצגנו מראה קשה של המציאות בה אנחנו חיים. אנחנו בעד שיח פורה והדדי בציבור הישראלי בין ימין ושמאל, יהודים ופלסטינים, חילונים ודתיים תוך הוקעת כל סוגי ההסתה". 

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק