יחימוביץ' מגיבה על "התמונה הבוטה"

טורו של נחום ברנע עורר את חמתה של ח"כ יחימוביץ', ואחרי שהגיבה לו בבלוג שלה, הערב היא הגיעה לאולפננו והשיבה אש: "מה בולט שם שנחרת בסיוטי הלילה של ברנע שזוכר את התמונה 5 שנים?". את התשובה של ברנע לא קיבלנו – הוא סירב להגיע לאולפן

אחרי תגובתה של ח"כ שלי יחימוביץ' (העבודה) לטור מעורר ההדים של נחום ברנע בסוף השבוע האחרון ב"ידיעות אחרונות" על פרשת הנשיא לשעבר משה קצב, הגיעה חברת הכנסת גם לאולפן "שש" כדי להבהיר את עמדתה. גם ברנע הוזמן להסביר את דבריו - אך הוא סירב להופיע.

נזכיר שברנע כתב בטורו על תמונה של "ח"כית בשנות ה-40 לחייה" רצה בחוף הים, וכתב כי "התצלום נועד להבליט את מה שנועד להבליט". הוא התכוון לתמונה הזו של חברת הכנסת יחימוביץ'.

את סירובו להגיע לאולפן הגדירה ח"כ יחימוביץ' כ"תאונת פגע וברח - כתוב, אבל אל תתעמת על מה שכתבת במיוחד אם הוא לא נכון".

"זה משעשע כשרואים את הפנטזיות של ברנע לעומת המציאות", אמרה יחימוביץ'. "מה בבגד גוף על אישה בגילי שעושה ג'וגינג על החוף עם חולצה משוק הכרמל – מה בולט שם שנחרת בסיוטי הלילה של ברנע שזכר זאת בחמש שנים?", שאלה החכ"ית.

"כן נחום, אתה שרואה בראש שלך באישה רגילה משהו בוטה – משהו אצלך משובש". יחימוביץ' התייחסה לתיאוריה שנשים מביאות אונס על עצמן כ"תיאוריה איומה ונוראה, קשה במיוחד שמגיעה מעיתונאי חשוב ומוערך, חתן פרס ישראל. אני שואלת שוב – אם זה אובייקט מיני בוטה, אז מה לא אובייקט מיני? אישה עם רעלה? בורקה? נשים כמו באירן? אז הוא יבוא על סיפוקו ויגיד שאישה אינה אובייקט מיני?".

ח"כ יחימוביץ' התייחסה לאמפתיה כלפי קצב, כלשונה: "חבל שאת הרחמים האלה הוא לא מפנה לקורבנות שסבלו. באותה מסיבת עיתונאים מפורסמת הוא ישב בצד ולא שאל אף שאלה קשה. זו בושה שלו כעיתונאי. בית המשפט קבע שהבנות היו קורבנות ואז מגיע ברנע וקובע שהן אשמות. זו חוסר הבנה נוראה".

"80% מהנאנסות והנאנסים - זה קורה להם עם אדם שהם מכירים, אדם שיש לו סמכות עליהם – בין אם מדריך, ממונה בעבודה, או נשיא. את הבורות שלו הוא הוציא עליי – אבל את התשובה הוא קיבל בבלוג שלי", סיכמה ח"כ יחימוביץ'.

אתמול: ח"כ יחימוביץ' משיבה אש בבלוג

בתגובה, כתבה ח"כ יחימוביץ' בבלוג שלה את הדברים הבאים: "פסק הדין בעניינו של משה קצב, שברנע - מי שליטף את קצב כל הדרך להרשעה - מתקשה להתמודד אתו, הזכיר לברנע צילום פפראצי של יוסי אלוני שפורסם לפני חמש שנים במעריב".

"ברנע, בפנטזיה שלו, זכר אותי בצילום "בבגד גוף שחור, צמוד, חושפני, שנועד להבליט", וכמי שהצטלמה בכוונה כ'אובייקט מיני בוטה'. בטורו בסוף השבוע, תחת הכותרת "יש להן כוח", ברנע משתמש בזכרון המשובש שיש לו מהצילום - להוכיח שנשים אשמות בכך שהן אובייקט מיני ולכן מזמינות אונס, ומאשים את קורבנותיו של קצב במה שקרה להן".

יחימוביץ' מתרעמת על הדברים ותוקפת: "אם אשה רגילה בת 45 בבגדי ספורט שגרתיים, שיצאה לריצה על החוף בתל אביב היא אובייקט מיני בוטה בשביל ברנע, ואף מזמינה הטרדות ואונס, מה לא אובייקט מיני בשביל ברנע? אשה עם רעלה?"

"דווקא משום שברנע עיתונאי חשוב - מסריו המעוותים, האשמת הקורבנות, השוביניזם הפרימיטיבי שלו - מחייבים מענה. והוא מקבל אותו".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק