הכנסת דנה במשבר ברכבת ישראל: "למנוע אסונות נוספים"

האם ימצא פתרון למשבר ברכבת ישראל? חברי ועדת הכלכלה של הכנסת ונציגים מרכבת ישראל כונסו לישיבה דחופה כדי לדון בשריפה שפרצה ברכבת ובהשלכותיה. בין היתר דנים בישיבה בצמצום הקווים ובעומס הרב המורגש בשבועות האחרונים. צפו בדיון

משבר הרכבת: ועדת הכלכלה של הכנסת התכנסה לישיבה דחופה כדי לדון בליקויים שהתרחשו ברכבת בתקופה האחרונה. בין היתר ידונו חברי הוועדה בשריפה שפרצה לפני שבועיים בקרון רכבת נוסעים, ובצמצום הקווים בעקבותיה. את הישיבה העברנו בשידור חי בערוץ החדשות.

הדיון הדחוף נערך על רקע סגירת הקווים וצמצום מספר הקרונות ברכבת, זאת כתוצאה מהשרפה שרק בנס כובתה ללא נפגעים בנפש. לישיבה הוזמנו גם נציגי רכבת ישראל כדי להציג את עמדתם בנושא.

ח"כ אופיר אקוניס מהליכוד אמר במהלך הישיבה כי המדינה הפקירה במשך עשרות שנים את פיתוח תשתיות הרכבת. ח"כ אורי מקלב מיהדות התורה הוסיף: "רק בנס לא הסתיימה השריפה באסון, צריך למנוע מקרים דומים".

הופסקה פעילות הקרונות

בעקבות השריפה ברכבת לפני כשבועיים, הופסקה פעולתם של כל הקרונות מאותו הדגם, מה שהביא לעומס יוצא דופן ברכבת. נוסעים רבים שניסו להגיע ליעדם ביום ראשון בבוקר התקשו לסבול את הצפיפות והלחץ בקרונות, שהיו כבדים יותר מהרגיל. עובדי הרכבת שתכננו לשבש את תנועת הרכבות החליטו לדחות את העיצומים ברגע האחרון.

הפסקת עבודת הקרונות המסוכנים הביאה לביטול 9,000 מקומות לנוסעים ברכבת. מספר קווים בוטלו לחלוטין והנוסעים הופנו לנסיעה באוטובוסים חלופיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק