סרטון הסתה ברשת: לרצוח את בכיר הפרקליטות

קטע וידאו אנונימי שעלה לרשת, והופץ בשם משרד המשפטים, יוצא בקריאה לרצוח את המשנה לפרקליט המדינה שי ניצן - זאת בעקבות החלטתו לפתוח בחקירה פלילית נגד שני אתרי אינטרנט בחשד להסתה גזענית. בסרטון נאמר: "ניצן מחפה על הערבים החזירים - לרצוח אותו". במשרד המשפטים גינו את הפרסום ופנו למשטרה, שפתחה בחקירה

הסתה פרועה לרצח עובד ציבור: סרטון שהופץ במהלך הלילה באינטרנט מסית לרצוח את המשנה לפרקליט המדינה, שי ניצן. "הוא משתף פעולה עם האויבים ודינו בוגד ורודף וחייבים לרצוח אותו", נאמר בסרטון. בעקבות הדברים הקשים שנאמרים בקטע הווידאו, אנו נמנעים מלפרסם את תוכנו, אולם המסר בו ברור: לשים קץ לפעילותו של ניצן. את הסרטון חשף כתב "קול ישראל" אמוץ שפירא.

הסרטון, הופץ בשם משרד המשפטים, שם מיהרו להכחיש את הדברים ואף פנו למשטרה בדרישה לפתוח בחקירה ולחשוף את המתחזים. ר' אגף חקירות ומודיעין במשטרה, ניצב יואב סגלוביץ', הורה על פתיחה בחקירה פלילית. החקירה תנוהל ע"י היחידה הארצית לחשיפת פשיעה חמורה ובינלאומית ותפוקח ע"י סגלוביץ' עצמו במישרין.

לאחרונה קרא ניצן לפעול נגד אתרי אינטרנט שהפיצו תוכן מסית לגזענות. הסרטון, שככל הנראה הופץ על ידי פעילי ימין, נפתח בשקופית שבה נכתב "כהנא צדק". בהמשך נאשם ניצן בשיתוף פעולה עם ערבים והתנכלות ליהודים.

"במקום להגן על עם ישראל מהערבים, הוא מחפה על הערבים החזירים ומשתף איתם פעולה נגד היהודים", לשון הנוסח על המסך בחלק אחר של הסרטון. "הדבר היחיד שיעזור זה לרצוח אותו".

משרד המשפטים: "דברים חמורים ביותר"

במשרד המשפטים מיהרו להכחיש את הטענה שהסרטון פורסם מטעמם. "בעקבות פרסומים הבוקר כי נשלחה הודעת מייל מלשכתו של שר המשפטים יעקב נאמן עם אמירות קשות ביותר כלפי עו"ד שי ניצן המשנה לפרקליט המדינה, לשכת השר מבקשת להבהיר בצורה ברורה ביותר שאינה משתמעת לשתי פנים, כי מעולם לא יצאה הודעה מסוג זה מלשכת השר", נמסר.

"הדברים הנאמרים בהודעה הינם חמורים ביותר ואנו מגנים אותם מכל וכל", נכתב בתגובה. "לשכת שר המשפטים העבירה את החומר לאגף הביטחון במשרד המשפטים והוגשה תלונה מסודרת בעניין למשטרת ישראל ולגורמי אכיפה נוספים".

נתניהו מגנה: יש לקטוע את ההסתה המסוכנת

במערכת הפוליטית מיהרו לגנות בחריפות את דברי ההסתה. ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם הודעת גינוי חריפה בה הביעה אמונה שהמשטרה תאתר את המסיתים. "הביקורת היא לגטימית, אך הסתה וקריאה לרצח כלפי מערכת המשפט, פוגעת בערכי הדמוקרטיה של מדינת ישראל ויש לגדוע אותה באיבה", אמר נתניהו.

שר הביטחון אהוד ברק אמר בתגובה לסרטון כי "יש לפעול במלוא החריפות נגד כל מי שמסית לפגיעה באוכפי החוק ובערכי הדמוקרטיה של מדינת ישראל. את ההסתה הזו יש לגדוע בנחישות וללא שום פשרות".

יו"ר האופוזיציה ציפי לבני הצטרפה לדברים ואמרה כי "יש לפעול לאלתר נגד כל הסתה הקוראת לפגיעה באוכפי החוק מיד עם הופעתה ופעילות משטרתית תקיפה כנגד התופעה המסוכנת הזו נדרשת בדחיפות. ההוקעה הציבורית חייבת להיות ברורה וחוצת מפלגות". 

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק