אלי ישי תוקף: "ממשלת שרון אשמה באסון הכרמל"

בעוד דני רוזן, בן זוגה של אהובה תומר ז"ל, מגיש תביעה אישית נגד שר הפנים - אלי ישי מטיל את האחריות בפתח ישיבת הממשלה הבוקר על מישהו אחר לגמרי. "ממשלת שרון הראשונה היא האשמה העיקרית, משום שביטלה את הכיבוי האווירי", אמר ישי והוסיף: "אני מוכן לספוג כל עלבון, אך לא אקבל פגיעה בגיבורים שחירפו נפשם"

"ממשלת שרון היא האחראית לאסון הכרמל" - כך קובע היום שר הפנים אלי ישי בפתח ישיבת הממשלה.

השר ישי אמר כי "ממשלת שרון הראשונה היא האשמה העיקרית, משום שביטלה את הכיבוי האווירי, שזה הדבר שהיה מסייע לתת מכת נגד בתחילת השריפה ולעצור את ההתפשטות שלה". ישי אמר עוד בהתייחס למהומה בטקס האזכרה לזכר הנספים באסון, כי "אני מוכן לספוג כל עלבון, הלבנת פנים ופרובוקציה, אך לא אקבל כל פגיעה בגיבורים שחירפו את נפשם ובמשפחות השכולות".

שר הפנים הציע להקצות באופן מיידי 700 מיליון שקלים לשירותי הכבאות, בלי להתנות זאת ברפורמה במבנה הארגוני של מערך החירום, וללא מימון הכיבוי האווירי. "שהממשלה תחליט אם היא רוצה שינוי וירטואלי או שינוי מהותי - כפי שאני מציע", אמר ישי, "כל הצעה שמתנה את הסיוע ביישום הרפורמה - לא תסייע ולא תועיל".

במקביל הגיש הבוקר בן זוגה של אהובה תומר ז"ל, דני רוזן, תביעה נגד השר ישי בסך 3 מיליוני שקלים בבית משפט השלום בחיפה. רוזן טוען כי השר ישי אחראי למותם של 44 הנספים באסון הכרמל, וכי מטרת התביעה היא לגרום לו להתפטר מתפקידו.

אטיאס: "אלי ישי מרגיש שנעשה לו עוול"

אתמול התייחס לנושא גם עמיתו של ישי בש"ס, השר אריאל אטיאס. "אלי ישי מרגיש שנעשה לו עוול גדול לאחר השריפה בכרמל" אמר אטיאס בראיון לדנה וייס בתכניתנו "פגוש את העיתונות". "הייתי בטקס האזכרה לנספי האסון, והיה קשה ועצוב. אי אפשר היה לצפות שזה יקרה, השר ישי הגיע כדי לכבד את המשפחות. אין בכירים בש"ס שאמרו שאהובה תומר אשמה בתוצאות אסון האוטובוס".

"הייתה איזו ידיעה בשם מקורבים, הכל קשקוש, אנשים איבדו את חייהם וזה עומד מעל הכל", הוסיף אטיאס. "גם השר ישי הוציא הודעה שהוא לא מעלה על דעתו שאנשים שקשורים לש"ס מדברים ככה. זה כואב לכולנו, אבל בעיקר לאנשים שאיבדו את יקיריהם".

"זה נכון שאלי ישי הרגיש תסכול גדול מאחר והוא מאמין ויודע שהוא נאבק למען תקציב לשירותי הכבאות", מוסיף שר הבינוי והשיכון. "כל שר שבמשמרת שלו היה קורה דבר כזה – היו מתנפלים עליו. דווקא בגלל שהוא מרגיש שהוא כן נאבק זה חורה לו. שוחחתי עמו לא מעט בתקופה האחרונה, ואני חושב שהוא מרגיש שקצת נסחפו עם העוול שנעשה לו. השריפה הזאת היא טראגית בגלל שאנשים איבדו את חייהם".

'גורמים בש"ס' התבטאו: "אהובה תומר אשמה באסון"

ביום שלאחר המהומה בטקס האזכרה לנספי האסון בכרמל, התבטאו גורמים בש"ס בחריפות נגד דני רוזן וההורים השכולים שדרשו לסלק את אלי ישי מהטקס. "זו צביעות ממדרגה ראשונה", אמרו 'בכירים בש"ס'. 

"בן זוגה של אהובה תומר החל שם במחאה שאינה טהורה, יש לו אינטרסים. לא נעים לומר זאת, אבל צריך לשאול האם אהובה תומר אחראית לכניסת האוטובוס לכביש. ודאי שהיא יותר קשורה לכך משר הפנים, שלא קשור לפרטים הנקודתיים של התקרית. היחס כלפיו גובל בהסתה שקדמה לרצח רבין".

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק