אטיאס על מחאת המשפחות: "ישי מרגיש שנעשה לו עוול"

שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס, אחת הדמויות הבכירות ביותר בש"ס, מגיע לראיון ב"פגוש את העיתונות" ומכחיש את דברי "בכירים בש"ס" לפיהם אהובה תומר אשמה באסון. "אין בכירים בש"ס שאמרו שאהובה אשמה", אומר אטיאס, "אלי ישי הרגיש תסכול גדול מאחר והוא נאבק למען תקצוב שירותי הכבאות". צפו בראיון המלא

"אלי ישי מרגיש שנעשה לו עוול גדול לאחר השריפה בכרמל" – כך אומר השר אריאל אטיאס בראיון לדנה וייס בתכניתנו "פגוש את העיתונות". הראיון הוקלט טרם כניסת השבת.

ביום שלאחר המהומה בטקס האזכרה לנספי האסון בכרמל, התבטאו גורמים בש"ס בחריפות נגד דני רוזן וההורים השכולים שדרשו לסלק את אלי ישי מהטקס. "זו צביעות ממדרגה ראשונה", אמרו 'בכירים בש"ס'. "בן זוגה של אהובה תומר החל שם במחאה שאינה טהורה, יש לו אינטרסים. לא נעים לומר זאת, אבל צריך לשאול האם אהובה תומר אחראית לכניסת האוטובוס לכביש. ודאי שהיא יותר קשורה לכך משר הפנים, שלא קשור לפרטים הנקודתיים של התקרית. היחס כלפיו גובל בהסתה שקדמה לרצח רבין".

"אין בכירים בש"ס שאמרו דבר כזה"

על הדברים הללו אומר השר אטיאס כי "הייתי בטקס האזכרה לנספי האסון, והיה קשה ועצוב. אי אפשר היה לצפות שזה יקרה, השר ישי הגיע כדי לכבד את המשפחות. אין בכירים בש"ס שאמרו שאהובה תומר אשמה בתוצאות אסון האוטובוס".

"הייתה איזו ידיעה בשם מקורבים, הכל קשקוש, אנשים איבדו את חייהם וזה עומד מעל הכל. גם השר ישי הוציא הודעה שהוא לא מעלה על דעתו שאנשים שקשורים לש"ס מדברים ככה. זה כואב לכולנו, אבל בעיקר לאנשים שאיבדו את יקיריהם".

"זה נכון שאלי ישי הרגיש תסכול גדול מאחר והוא מאמין ויודע שהוא נאבק למען תקציב לשירותי הכבאות", מוסיף שר הבינוי והשיכון. "כל שר שבמשמרת שלו היה קורה דבר כזה – היו מתנפלים עליו. דווקא בגלל שהוא מרגיש שהוא כן נאבק זה חורה לו. שוחחתי עמו לא מעט בתקופה האחרונה, ואני חושב שהוא מרגיש שקצת נסחפו עם העוול שנעשה לו. השריפה הזאת היא טראגית בגלל שאנשים איבדו את חייהם".

"אני לא מעוניין לעמוד בראשות ש"ס"

בהמשך הראיון התייחס השר אטיאס גם למצבה הפוליטי של ש"ס. "אם היינו מצביעים נגד הממשלה גם בנושאים חברתיים, התדמית של ש"ס הייתה טובה יותר", אמר אטיאס, והדגיש: "בש"ס עושים דברים חברתיים נפלאים אבל נתפסים כמפלגה שעוסקת רק בענייני דת. ש"ס צריכה להציף ולהעלות את הנושאים החברתיים בהם היא עוסקת".

"ח"כ אמסלם הכריז שלא יישמע לדברי הרב עובדיה יוסף - ולכן התבקש להחזיר את המנדט", הודיע אטיאס, וציין כי "אפשרות  החזרה של דרעי לש"ס היא עניין שבין הרב עובדיה יוסף לדרעי". אטיאס נשאל אם בכוונתו להחליף את אלי ישי בראשות המפלגה, ואמר חד-משמעית: "אני לא מעוניין לעמוד בראשות ש"ס".

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק