נתניהו מבהיר: לא ביקשתי פוליגרף

לפני מספר חודשים הורה רה"מ לשב"כ לחקור, גם באמצעות פוליגרף, האם בכירים בלשכתו הדליפו מידע רגיש לעיתונאים. היום חשף ספי עובדיה בגל"צ כי בין הנחקרים עוזי ארד, צבי האוזר והדובר לשעבר ניר חפץ. בתום החקירה נמצא כי ההדלפה לא בוצעה על ידי גורם בלשכה - אך הדבר מעיד בעיקר על חוסר האמון בקרבת אנשיו של נתניהו

שירות הביטחון הכללי חקר בכירים בלשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו בחשד שהדליפו מידע ביטחוני רגיש לעיתונאים - כך חשף בצהריים כתב גל"צ ספי עובדיה. בצעד חריג למדי הורה נתניהו לפני מספר חודשים לשירות הביטחון הכללי לבדוק האם בכירים במשרדו הדליפו מידע מודיעיני מסווג לעיתונות, בקשה שהובילה לשימוש במכונת פוליגרף.

ראש הממשלה חשד בצוות הקרוב לו והנחה, בתיאום עם היועץ המשפטי יהודה וינשטיין, על זימונם לחקירה של הבכירים, בהם ראש המטה לביטחון לאומי עוזי ארד, מזכיר הממשלה צבי האוזר, הדובר לשעבר ניר חפץ ואחרים.

החקירה, שכללה בדיקת פוליגרף אומנם לא סימנה חשוד מלשכתו של נתניהו, אך העידה יותר מכול על היחסים העכורים בלשכה החשובה ביותר במדינה ועל החשדנות בין ראש הממשלה ואנשיו.

מלשכת נתניהו נמסר כי ראש הממשלה פנה לגורמים בשירות הביטחון הכללי, והם אלו שהחליטו לזמן את הבכירים בלשכה לחקירה. בנוסף, גורמים בלשכה מדגישים שהמידע שהודלף בנושא פגישת נתניהו עם גורם חוץ בכיר הסבו נזק רב לביטחון המדינה.

השב"כ: ההדלפה לא בוצעה על ידי גורם בלשכה

מהשב"כ נמסר בתגובה: "שירות הביטחון הכללי חקר בחודשים האחרונים חשד להדלפה של מידע רגיש וזאת לאור פניית ראש הממשלה בנושא. החקירה התקיימה בתיאום עם היועץ המשפט לממשלה ועל דעתו.

"במסגרת החקירה נחקרו שורה של אנשים הן בלשכת ראש הממשלה והן נוספים. בתום החקירה נמצא כי ההדלפה לא בוצעה על ידי גורם כלשהו בלשכת ראש הממשלה. תוצאות החקירה הועברו לידיעת היועץ המשפטי לממשלה".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק