צפו: נאום ברק הופרע - "אתה רוצח"

כנס מיוחד בנושא תרומתה של יהדות אירן והאתגרים שעומדים בפניה בעת הנוכחית נפתח אתמול במוזיאון בית התפוצות באוניברסיטת תל אביב. בזמן ששר הביטחון ברק נאם הערב, אדם החל להתפרע וקרא לעברו: "אתה שקרן, מסוכן ופחדן - תתבייש לך"

"סיפור אירן והיהודים": כנס בינלאומי שנפתח אתמול בתל אביב עוסק במורשת העבר של יהדות אירן והאתגרים העומדים בפניה בתקופה רגישה זו. כאן בחדשות 2 באינטרנט העברנו את הכנס בשידור חי.

הערב נאם בכנס שר הביטחון אהוד ברק, בצל האיום האירני על בטחונה של ישראל ומדינות האזור. נאומו של ברק הופרע על ידי אדם שהחל להתפרע וצעק לעבר שר הביטחון: "אתה שקרן מסוכן ופחדן, תתבייש לך", וכן "אתה פאשיסט". האיש הוצא מן האולם וברק התייחס לכך כאל "מעשה ילדותי", כלשונו.

"בפתחה של 2011 בתחום המדיני, ישראל נמצאת בחזית בחוד החנית מול הטרור הרדיקלי, עם טכנולוגיות גרעיניות צבאיות והתמודדות עם מדינות קיצוניות שנותנות חסות לטרור".

"ברקע אירן שמאיימת על הסדר העולמי, חותרת לגרעין צבאי, משטה בעולם כולו, מוליכה אותו שולל", אמר ברק והוסיף כי גם "סוריה, החיזבאללה והחמאס - בכולם אנו רואים הליכי התעצמות".

כנס בנושא תרומה של יהדות אירן

הכנס עומד במרכזה של תערוכה ייחודית שנפתחה אתמול במוזיאון בית התפוצות. לאחר שנים בהם נשכחה תרומתה של יהדות אירן, תערוכה חדשה במוזיאון עוסקת בהיסטוריה המורכבת של היהודים במדינה, תרומתם לאירן ותרומתם למורשת היהודית.

את הכנס פתח אתמול פרופ' דוד ירושלמי באוניברסיטת תל אביב בפאנל "יהודים על אדמת אירן". בהמשך דנו מגוון מומחים ללימודי אירן וליהדות בפאנלים השונים: "יהודי אירן בדורות האחרונים", "אמנות, תרבות חומרית ופולקלור", ו"יהודים בקולנוע האירני".

היום העברנו בשידור חי את הפאנל בנושא "החברה האירנית: בין האייתולות והאינטרנט"; פאנל בנושא "אירן בזירה הבינלאומית" בהשתתפות ראש המוסד לשעבר אפרים הלוי; פאנל בנושא "תכנית הגרעין האירנית" בהשתתפות יו"ר ועדת החוץ והביטחון ח"כ שאול מופז; וכן את נאומה של יו"ר האופוזיציה ציפי לבני.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק