צפו: עימותים ומעצרים בהפגנת השמאל בת"א

מאות בני אדם הפגינו הערב ברחוב קפלן בת"א, מול משרד הביטחון, במחאה על הרג המפגינה הפלסטינית בבילעין, על פי החשד כתוצאה משאיפת גז מדמיע. בין המפגינים היה גם ח"כ לשעבר מוסי רז (מרצ), פעיל בולט בתנועה, שנעצר על ידי שוטרי היס"מ במקום. צפו בתיעוד העימותים בין המפגינים לבין שוטרי היס"מ ובמעצרו של רז

מות המפגינה הפלסטינית בבילעין ג'וואהר אבו-רחמה ממשיך לעורר סערה: מאות בני אדם הפגינו הערב מול משרד הביטחון שבבסיס הקריה במחאה על "אלימות החיילים", בהפגנה שגלשה לפסים אלימים, כשבין העצורים גם חבר הכנסת לשעבר ממרצ מוסי רז.

בתיעוד וידאו שהגיע לידי חדשות 2 באינטרנט ניתן לראות כיצד עומדים המפגינים בשורה אחת מול שוטרי היס"מ, כשלפתע אחד מהם תופס את רז, אוזק אותו ומכניס אותו לניידת המשטרה, כדי להוביל אותו לחקירה. יחד עם רז נעצרו עוד 7 פעילי שמאל.

"מאות המפגינים שהתכנסו בתל אביב כדי למחות על הדיכוי האלים והקטלני של המחאה העממית נגד גזל אדמות הכפר בילעין נתקלו באלימות משטרתית משולחת רסן", אמרו הערב בתנועת "סולידריות שיח ג'ראח" לחדשות 2 באינטרנט.

"כמו בהפגנות בשייח ג'ראח, גם בלב תל אביב משטרת ישראל מתייחסת לאזרחים כאויבים, רומסת את חופש הביטוי ומתפקדת כפלוגת הסער של הימין הקיצוני. משטרת ישראל חייבת לעבור ניקוי אורוות כללי ולהקיא מתוכה את הבריונות ורמיסת החוק שהפכו לסימן ההיכר שלה", אמרו עוד בתנועה.

חבר הכנסת לשעבר מוסי רז הוא אחד הפעילים הבולטים של ארגון סולידריות שיח' ג'ראח ואף מפגין מדי שבוע בשנה האחרונה יחד עם חברי התנועה.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק