חי: הכנסת דנה בחוק הגיור הצבאי

מתיחות רבה בקואליציה בעקבות הדיון בחוק הגיור הצבאי: ב"ישראל ביתנו" ובש"ס מפעילה לחצים סביב הדיון בחוק שיובא היום להצבעה בוועדת הכנסת. בין שתי המפלגות: ראש הממשלה בנימין נתניהו שנוטה לתמוך בחוק. הצטרפו לשידור החי

בדרך למשבר קואליציוני ערב אישור התקציב? ועדת הכנסת מתכנסת הבוקר לדון בקידום חוק הגיור הצבאי לדרישתה של מפלגת "ישראל ביתנו" ועל אפם וחמתם של החרדים. כאן בחדשות 2 באינטרנט, נעביר בשידור חי א הדיון בחוק.

בתגובה מאיימים החרדים להצביע נגד תקציב המדינה. אמש נועד ראש הממשלה בנימין נתניהו עם חבר הכנסת משה גפני מש"ס ושוחח גם עם יושב ראש המפלגה אלי ישי. נתניהו אמר להם כי הוא תומך בהמשך החקיקה אם לא יימצא פתרון הלכתי להכרה בגיורים הצבאיים.

מפלגת ישראל ביתנו הפעילה לחץ כבד לקיום ההצבעה היום בוועדת הכנסת. גורם במפלגה אמר אמש כי אם זה לא יקרה היום, המפלגה מאיימת להצביע נגד תקציב המדינה. למרות ההכחשות הרשמיות על האיומים, גורמים במפלגה אישרו אמש כי אכן מופעלים לחצים להבאת החוק להצבעה.

ראש הממשלה קיווה שהרב עמר יציג פתרון הלכתי לסוגייה הזו, אך לשווא. זו הסיבה למשבר, רגע לפני ההצבעה על אישור תקציב המדינה במליאת הכנסת מחר.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק