"פגישה טעונה" בין רה"מ לאבי ההרוגה באסון הכרמל

כמעט חודש אחרי אסון הכרמל, נפגש ראש הממשלה בלשכתו עם הניצבים בדימוס זאב אבן חן וחיים קליין - אביה ואבי בעלה של טופז שנספתה באוטובוס הצוערים בכרמל. מאז האסון קראו השניים לנתניהו להתפטר ואף דרשו חקירה פלילית נגד, כך שמטבע הדברים הפגישה הוגדרה "טעונה"

יותר משבועיים לאחר הופעתו ב"אולפן שישי" והדברים הקשים שהשמיע נגד ראש הממשלה, זימן בנימין נתניהו את ניצב בדימוס אבן חן, ששכל את בתו טופז באסון בכרמל, לפגישה בלשכתו. הפגישה התקיימה היום, בלשכת ראש הממשלה בקריה בתל אביב והשתתפו בה גם מחותנו של ניצב אבן חן, זאב קליין ושני בניהם - אחיה של טופז ובעלה.

לחדשות 2 נודע כי הייתה זו פגישה טעונה שנמשכה כשלוש שעות. משתתפיה התבקשו שלא לפרסם פרטים על התנהלותה. זמן קצר לפניה קיבל אבן חן מכתב מהיועץ המשפטי לממשלה, בו הודיע יהודה ויינשטיין כי לא תיפתח חקירה נגד ראש הממשלה, שר הביטחון ושרי הפנים והאוצר.

"פקידי האוצר ימשיכו לתחמן"

עם זאת, רמז ויינשטיין כי לא נאמרה המילה האחרונה בפרשה הזו. "ככל שבדיקת מבקר המדינה לאירועי השריפה מעלה חשש להיבטים פליליים, הדברים מועברים לבחינת היועץ המשפטי לממשלה", נכתב. "פקידי האוצר ימשיכו לתחמן וראשי הארגונים ימשיכו להתרפס", אמר הערב זאב קליין.

במכתב שפרסם מאוחר יותר יחד עם אבן חן, טענו השניים: "אמנם היועץ המשפטי נקט בלשון זהירה, אך בין השורות ניתן להבין כי הוא מכוון ומצפה לבדיקה יסודית ומקיפה של האסון, כולל האחריות של ראש הממשלה והשרים הנ"ל".

זאב אבן חן וחיים קליין אינם מתכוונים להרפות. מיד לאחר שיוגש דוח מבקר המדינה בדעתם לחדש, ככל הידוע, את הפנייה ליועץ המשפטי לממשלה לפתוח בחקירה פלילית נגד ראש הממשלה והשרים המעורבים.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק