ליברמן: אינני דוברו של נתניהו

הסערה סביב דבריו של שר החוץ בכנס השגרירים נמשכת. בראיונות לקול ישראל ולגלי צה"ל מסביר ליברמן כי הדברים נאמרו אתמול בכנס סגור של משרד החוץ. "אינני דוברו של נתניהו. יש לי זכות לדעה משלי", אומר ליברמן, ומדגיש שוב את דבריו נגד טורקיה: "לא נהפוך לשק החבטות של הטורקים". האזינו לדבריו

מסייג את דבריו: שר החוץ אביגדור ליברמן שהתבטא אתמול בחריפות נגד הנהגת טורקיה וההסדר המתגבש עם הפלסטינים, הבהיר הבוקר כי הדברים נאמרו בכינוס סגור של משרד החוץ שם היה אפשר להעלות דעות שונות.

"אינני דוברו של ראש הממשלה", אמר ליברמן בראיון ל"הבוקר הזה" ב"קול ישראל" והוסיף: "יש לי זכות לדעה משלי". ליברמן אמר את הדברים בתגובה להתבטאות נתניהו לפיה הוא היחיד שמבטא את עמדת הממשלה.

גם בראיון ל"בוקר טוב ישראל" בגלי צה"ל שב והדגיש ליברמן את עמדתו כנגד התנצלות לטורקיה. "לא נהפוך לשק החבטות של הטורקים", אמר ליברמן, אך נזהר ביחסיו עם ראש הממשלה ואמר כי "אני נזהר בכבודו של נתניהו".

ראש הממשלה נתניהו הגיב אמש לדבריו של שר החוץ ואמר כי הם "לא משקפים את עמדתי ולא את עמדת ישראל". מטעם ראש הממשלה נתניהו נמסר כי "דברי שר החוץ משקפים את הערכותיו ועמדותיו האישיות, כפי שיש לשרים שונים בממשלה עמדות שונות זו מזו. עמדת ממשלת ישראל היא אך ורק זו שמבטא ראש הממשלה בנימין נתניהו וזו שבאה לידי ביטוי בהחלטות הממשלה".

ליברמן כינה את ארדואן "שקרן"

על רקע הגעתה של ספינת המרמרה לאיסטנבול, יצא אתמול ליברמן בהצהרה פומבית חריפה נגד ממשלתו, טורקיה והעומד בראשה רג'פ טאיפ ארודואן, וכינה אותו ואת שר החוץ שלו, "שקרנים".

"מה שאני לא מוכן לסבול זה כל מיני שקרים והטחות שווא שנשמעות חדשות לבקרים גם מראש ממשלתם שמבקר בלבנון ומאיים על מדינת ישראל שהוא לא יישב בחיבוק ידיים, וגם שמעתי אתמול כל השקרים והבטחות השווא של שר החוץ הטורקי", אמר ליברמן בכנס שגרירים.

"אם מישהו צריך להתנצל זאת ממשלת טורקיה בפני ישראל על שיתוף הפעולה עם גורמי טרור ועל תממיכתה בטרור בארגון ה-IHH בחמאס ובחיזבאללה", הוסיף שר החוץ.

כדי להסיר כל ספק באשר לכוונתו, סיים ליברמן בהצהרה חד משמעית ואמר: "לא תהיה שום התנצלות ואם כן, אנחנו מחכים להתנצלות ממשלת טורקיה ולא להיפך".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק