נתניהו תוקף את ליברמן: "שר החוץ לא מבטא את עמדת ישראל"

ראש הממשלה נתניהו בתגובה זהירה יחסית, לאחר התבטאויותיו החריפות של השר ליברמן בנושא טורקיה: "דברי שר החוץ משקפים את הערכותיו ועמדותיו האישיות", נמסר מטעם רה"מ. "עמדת ממשלת ישראל היא אך ורק זו שמבטא ראש הממשלה"

מלחמה בצמרת: לאחר ששר החוץ אביגדור ליברמן תקף בחריפות את טורקיה וכינה את ראש הממשלה ארדואן "שקרן", יוצא הערב ראש הממשלה נתניהו נגד הדברים ואומר: הדברים לא משקפים את עמדתי ולא את עמדת ישראל.

מטעם ראש הממשלה נתניהו נמסר כי "דברי שר החוץ משקפים את הערכותיו ועמדותיו האישיות, כפי שיש לשרים שונים בממשלה עמדות שונות זו מזו. עמדת ממשלת ישראל היא אך ורק זו שמבטא ראש הממשלה בנימין נתניהו וזו שבאה לידי ביטוי בהחלטות הממשלה".

ליברמן כינה את ארדואן "שקרן"

על רקע הגעתה של ספינת המרמרה לאיסטנבול, יצא שר החוץ אביגדור ליברמן בהצהרה פומבית חריפה נגד ממשלתו, טורקיה והעומד בראשה רג'פ טאיפ ארודואן, וכינה אותו ואת שר החוץ שלו, "שקרנים".

"מה שאני לא מוכן לסבול זה כל מיני שקרים והטחות שווא שנשמעות חדשות לבקרים גם מראש ממשלתם שמבקר בלבנון ומאיים על מדינת ישראל שהוא לא יישב בחיבוק ידיים, וגם שמעתי אתמול כל השקרים והבטחות השווא של שר החוץ הטורקי", אמר ליברמן בכנס שגרירים. "אם מישהו צריך להתנצל זאת ממשלת טורקיה בפני ישראל על שיתוף הפעולה עם גורמי טרור ועל תממיכתה בטרור בארגון ה-IHH בחמאס ובחיזבאללה".

כדי להסיר כל ספק באשר לכוונתו, סיים ליברמן בהצהרה חד משמעית ואמר: "לא תהיה שום התנצלות ואם כן, אנחנו מחכים להתנצלות ממשלת טורקיה ולא להיפך".

ב-IHH מבטיחים: "המרמרה תשוט לעזה ב-31 במאי"

"גורל ה'מאבי מרמרה' ייקבע על ידי צו המצפון של בעליה. אנו נארגן משט נוסף לעזה ב-31 במאי, באותו התאריך של השנה שעברה, עם צוות גדול יותר, כדי למשוך עניין במצור על עזה פעם נוספת", כך אמר היום אומיט סונמז, איש ארגון IHH, לעיתון הטורקי "הורייט", לאחר טקס קבלת הפנים שנערך לספינה הטורקית באיסטנבול.

הוא הוסיף כי בכוונת הארגון לגייס עוד 50 ספינות למשט הבא, בעיקר מכספים שקיבל ארגונו לאחר המשט האחרון. כשנשאל על ידי כתב העיתון האם הפעילים מפחדים לחוות עוד תקרית קטלנית, ענה סומנז כי הם היו צריכים לחוות את הפחד רק פעם אחת - בעוד הפלסטינים בעזה ובגדה המערבית חווים זאת יום יום.

"ילדים צריכים ללכת לבית הספר מבלי לפחד מפצצות", אמר. "כמובן, יש בנו פחד, אבל אנו חושבים שישראל לא תפגין את אותה אכזריות כלפי פעילי זכויות אדם. אם הם יתקפו, אין מה לעשות. זו בחירתם".

המרמרה התקבלה באיסטנבול בתשואות

עושים כבוד לטרור: ספינת ה"מרמרה" הטורקית שבה היום לאיסטנבול, שבעה חודשים לאחר התקרית האלימה עם לוחמי השייטת על סיפונה. משפחות ההרוגים והפצועים בתקרית הגיעו כ"אורחי הכבוד" במשט, שיצא מהים הכספי ויעגון בנמל איסטנבול. את קבלת הפנים לספינה העברנו בשידור חי כאן באתר האינטרנט של חדשות 2.

טקס קבלת הפנים החגיגי הפך במהרה למפגן שנאה המוני נגד ישראל. ראש ארגון ה-IHH אמר: "אם רוצים למחוק את ישראל - אין זו אגדה". הוא חזר ואמר כי יש לעקור את היישות הציונית מעל פני המזרח התיכון. "נמשיך בדרכנו, יהיו אשר יהיו התנאים והנסיבות", הבטיח".

"לא נפסיק ללכת בדרך הזאת גם אם ישתפרו היחסים בין טורקיה וישראל", אמר. והבטיח: "בעזרת אללה, אנחנו נגיע פעם נוספת לעזה.

את פני המשפחות והארגון קיבלו אלפי טורקים משולהבים, מצוידים בדגלי חמאס ופלסטין, עם מאות בלונים בצבעי הדגל הפלסטיני.

ארגון ה-IHH הטורקי עורך טקס מיוחד, בהשתתפות פעילי הספינה, לציון יום השנה השני למבצע "עופרת יצוקה" בעזה. גורמים ממשלתיים בטורקיה אינם נוטלים חלק בטקס. בולנט ילדרים, יו"ר הארגון, שהיה גם על סיפון הספינה בתקרית האלימה בסוף מאי השנה, אמר בסוף השבוע לכלי תקשורת טורקיים: "הספינה הזו הייתה סמל המצפון, וכעת היא סמל החירות".

"נערוך טקס לזכרם של 1,000 פלסטינים שנהרגו במבצע הצבאי הישראלי", הוסיף ילדרים, שביקר בעבר בעזה ואף זכה להוקרה על פועלו למען תושבי הרצועה, מראש ממשלת החמאס איסמאעיל הנייה. מטקס משתתפים אלפי בני אדם, חלקם על סיפונן של סירות קטנות בנמל איסטנבול.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק