פשרה: פינוי בית יהונתן יידחה

לאחר יום של התפרעויות בשכונת סילוואן בי-ם, הושגה פשרה שתמנע את פינוי "בית יהונתן" בעקבות הסכמה בין עיריית ירושלים לבין עמותת עטרת כהנים. בביהמ"ש נכשל הניסיון למנוע את המהלך, אך ראש העיר ברקת שלח מכתב שקובע כי הפינוי לא יתבצע בימים הקרובים

מהלכים צולבים להצלת בית המריבה בשכונת סילוואן שבמזרח ירושלים: בית המשפט העליון דחה היום עתירה שהוגשה נגד איטום בית יהונתן וקבע כי יש לחסום את הגישה אליו. במקביל, הושגה הסכמה בין עמותת עטרת כהנים לבין עיריית ירושלים, שתמנע את פינוי בימים הקרובים.

לצד החלטת בית המשפט, עמותת עטרת כוהנים הסכימה שלא לדרוש את צו הפינוי של בית הכנסת התימני "אוהל שלמה", בו מתגוררת כיום משפחת אבו נאב, ובשל כך החליטו בעירייה שלא לפנות בינתיים את בית יהונתן.

ברקת: "לדחות את הצווים - לגבי יהודים וערבים כאחד"

"ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, סבור זה זמן רב ומציג מעל כל במה אפשרית כי יש לדחות את מימוש כלל הצווים בסילואן, ערבים ויהודים כאחד, עד למימושו של התכנון המחודש שעורכת העירייה בשכונה בהסכמת נציגי התושבים ולרווחתם", נרשם בהודעה מטעמו של ראש העיר.

הפשרה התקבלה זמן קצר לאחר החלטת בית המשפט לקיים את הצו המורה לאטום את המבנה, בו נטען כי בית יהונתן ייאטם. בית המשפט נימק את החלטתו בכך שהליך איטום הבית הינו הפיך. "הבקשה נדחית בראש ובראשונה נוכח העובדה שהמבקשים מפרים צווים שיפוטיים זה זמן רב, העובדה שסיכויי קבלת הבקשה אינם נראים גבוהים על פני הדברים, וכן כי מדובר בנזק - איטום הבית - שהינו הפיך", נכתב בהחלטה.

לאורך היום נרשמו הפרות סדר רבות בשכונה, על רקע הכוונה לפנות את בית יהונתן ושל "אוהל שלמה" הסמוך אליו. נערים יידו אבנים לעבר שוטרים ועיתונאים. מספר ילדים תושבי שכונת סילוואן יידו בצהריים אבנים לעבר הבית שבו מתגוררים מתנחלים בלב השכונה, ולעבר כוחות מג"ב המוצבים במקום. כוחות משטרה הוזעקו למקום ופינו את המפגינים שמחו על הודעת עיריית ירושלים כי תאטום את המבנה במהלך השבוע. איש לא נפגע במהומות ולא נגרם נזק.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק