סטודנטים פיזרו צואת פרות ליד מעון רה"מ בקיסריה

עשרות סטודנטים הפגינו הבוקר מחוץ למעון ראש הממשלה בקיסריה - נגד חוק האברכים. הפעילים פיזרו צואת פרות סמוך לבית וטענו: "החוק שיאושר מחר בממשלה כשר - אבל מסריח"

סטודנטים הפגינו מול מעון רה"מ. ארכיון (חדשות 2)

מחריפה המחאה נגד חוק האברכים: עשרות סטודנטים הפגינו הבוקר מול מעון ראש הממשלה בקיסריה, ופיזרו צואת פרות באזור ביתו. שוטרים שנכחו במקום דאגו כי הסטודנטים לא יוכלו להתקרב לבית ראש הממשלה.

"הסטודנטים מתעוררים וחוזרים למאבק על חוק האברכים", אמר היום רן לבנה, יו"ר אגודת הסטודנטים בתל אביב. "אחרי שראש הממשלה אישר את חוק האברכים במתכונתו הנוכחית וצפוי לאשר פטור מגיוס כולל לאברכים בשבוע הבא, הגיע הזמן שהוא יכריז על הקמת מדינה חרדית שתמומן מכספי סיוע של מדינת ישראל".

"מהלך כשר אבל מסריח"

ליאור רשף, אחד הפעילים בהפגנה, הסביר את מהלך פיזור צואת הפרות. "המנהיגות הנוכחית ממשיכה לכבות שרפות במקום לתת פתרונות ארוכי טווח", אמר. "במקום לקבל החלטה אמיצה שתחייב את כל החברה לשאת בנטל, ביום ראשון תחליט הממשלה לדחות בחמש שנים את ההחלטה. גם ריח הבושם היקר והסיגרים אינם מסתירים את ניחוח הצחנה מהתנהלותו של ראש הממשלה. המהלך כשר, אבל מסריח".

מחר, כאמור, צפויה הממשלה לאשר את הדחייה בחמש שנים את הגבלת הקצבאות לאברכים. במקביל, יגדל היקף הסיוע לסטודנטים נזקקים בסכום של 50 מיליוני שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק