אולמרט על אהוד ברק: הוא הגן על חמאס ב"עופרת יצוקה"

ממשיכה המלחמה המילולית בין רה"מ לשעבר אהוד אולמרט לשר הביטחון אהוד ברק. בריאיון לתכנית עובדה תקף ברק את אולמרט, וכינה אותו "אדם מסכן הזקוק לרחמים". אולמרט בתגובה: "במהלך עופרת יצוקה ברק הגן על החמאס, אין לראש הממשלה הכושל בתולדות ישראל זכות לחלק ציונים"

זה לא סוד שראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט עובד בימים אלה על ספר, שממצאיו, כך הוא טוען "יזעזעו את הצמרת הפוליטית בישראל". כבר בפרק הראשון דאג אולמרט לתקוף את שר הביטחון אהוד ברק על חלקו במבצע "עופרת יצוקה", כשטען שברק עשה הכל על מנת לפרק את הממשלה במהלך המבצע, במקום לדאוג להצלחת צה"ל.

הערב בתכנית "עובדה" ישודר ראיון עם שר הביטחון ברק, שמגיב לטענותיו הקשות של אהוד אולמרט. "הדברים שאהוד אולמרט כותב בספרו הם מופרכים ושקריים", אומר ברק, "אני לא רוצה לשפוט אותו כי הוא אדם שראוי לרחמים". ברק מחזק את טענותיו כשהוא מביא מדברי השופט וינוגרד, שהגדיר את אולמרט כ"כשלונר סדרתי" ומדבריו של הסופר דוד גרוסמן שהגדיר את מנהיגותו של אולמרט - "חלולה".

אולמרט: ברק הגן על החמאס

כששמע ראש הממשלה לשעבר את התגובה של ברק, הוא לא נשאר חייב. "במהלך מבצע עופרת יצוקה ברק עשה הכל כדי להגן על החמאס ולא להשלים את מבצע עופרת יצוקה - וכל זאת תוך ביצוע פעולות חתרניות כנגדי וכנגד הממשלה", טוען אולמרט.

בנוסף, מזכיר אולמרט את הכשלים של ברק במהלך כהונתו כראש הממשלה: "הוא השלים עם חטיפה והריגה של חיילים בגזרת הר-דב, והמצב בגבול הצפון הידרדר בסופו של דבר למלחמה בלתי נמנעת".

אולמרט גם מאשים את ברק בקריסתה של מפלגת העבודה. "ברק היה ראש הממשלה הכושל ביותר בתולדות מדינת ישראל, פירק את מפלגתו והפסיד את אמון אחרון חבריה. אדם שנכשל הוא האחרון שיכול להעניק ציונים", סיכם אולמרט.