האש הכריעה: יוקם מערך כיבוי מוטס

הלחץ עבד? אחרי ביקורת קשה על שרי הממשלה שלא כללו תוספת תקציב לשיפור מערך הכבאות בתקציב המדינה, הוחלט להעביר 300 מיליון שקלים שישמשו לשיפור מערך הכבאות. בתום מו"מ בין משרד האוצר לשר הפנים אלי ישי, הוסכם שבמקרה שתוספת התקציב תאושר בינואר הקרוב, היא תועבר בהדרגה לשירותי הכבאות כבר בשנה הקרובה

יש תקציב: אחרי משא ומתן בין נציגים ממשרד האוצר ומשרד הפנים, הוסכם על תוספת תקציבית לשירותי הכבאות בנפרד מתקציב המדינה שאושר אתמול. שר הפנים אלי ישי, מנכ"ל משרד ראש הממשלה איל גבאי ובכירי משרד האוצר הסכימו הבוקר על תכנית לשיקום מערך הכבאות בהיקף של 300 מיליון שקלים.

בנוסף, ראש הממשלה סיכם עם משרד האוצר על תקציב נוסף של כ-50 מיליון שקלים לחכירה מהירה של מטוסי כיבוי. "ההחלטה תובא לאישור הממשלה בעוד כשבועיים, לאחר שיושלם תכנון השינויים המבניים המשלימים שיאפשרו הקמת מערך כבאות לאומי", נמסר מלשכת ראש הממשלה.

"התכנית צפויה להיות מאושרת כבר בינואר הקרוב ותכלול תוספת תקנים וציוד לשירותי הכבאות ללא קשר לתכנית התייעלות בארגון", אמר דוברו של שר הפנים אלי ישי לחדשות 2 באינטרנט. "במידה שהתכנית תאושר, הכסף יועבר בפעימות כבר מינואר הקרוב".

ממשרד ראש הממשלה בנימין נתניהו נמסר כי בנוסף לתקציב לשיפור המערך, סוכם על תוספת תקציב נוספת של כ-50 מיליון שקלים לחכירה מהירה של מטוסי כיבוי, שגם היא תובא  לאישור הממשלה בעוד כשבועיים.

שיפור מערך הכבאות בנפרד מהליל הייעול

וועדת הכספים של הכנסת אישרה אתמול את תקציב המדינה לשנים 2011-2012 ללא תוספת לתקציב הכבאות, מהלך שזכה לביקורת חריפה בשירותי הכבאות, שהתקשו להתמודד עם הציוד הקיים מול השריפה הגדולה בכרמל. הבוקר פתח שר הפנים במשא ומתן עם האוצר על תוספת כספית למערך הכבאות, בנפרד מהתקציב שאושר, שבסיומו הושגה הסכמה על תוספת לתקציב.

בימים האחרונים נפגשו ישי ושר האוצר, יובל שטייניץ במטרה להגיע לפתרון הנושא, ובמקביל נערכו פגישות של הדרגים המקצועיים. שר הפנים הבהיר לשטייניץ כי הוא אינו מתנגד לרפורמות ולשינויים מבניים במערך הכבאות, כפי שדורש האוצר, אולם הוא אינו מוכן שהדבר יהווה תנאי להעברת התקציב.

"חייבים לייצב את מערך הכבאות ולהעמיד אותו חזרה על הרגליים, בעיקר לאחר האסון הטרגי בכרמל", אמר ישי ל"גלובס". "יש להתוות תקציבים להצטיידות ולתוספת כבאים ולאחר מכן נכון יהיה לפנות לרפורמות. אני בעד ייעול, אבל לא מוכן שההתייעלות תהיה מותנית בתוספת תקציב. מבחינתי זה תקציב קיום", אמר ישי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האסון בכרמל - סיקור מיוחד:

אלפים הביאו את תנ"צ אהובה תומר למנוחת עולמים

בן זוגה של תומר: "האהבה הראשונה שלה הייתה המשטרה"

האש הכריעה את אהובה תומר

האש בערה במשך 4 ימים - אך כלא דמון לא ניזוק

44 הרוגים באסון הכרמל

גשם מקומי בכרמל יסייע לכבאים

אחרי השריפות: בוזזים את השרידים

אחרי 4 ימים: העופות שבים לחי-בר

התקשורת הערבית לועגת לישראל: מה תעשו במלחמה?

התמונות האחרונות של צוערי השב"ס

הצלם שהציל 3 אנשי שב"ס מהאש חוזר לזירת האסון