סקר: מצנע יכול להציל את העבודה

מעמדן של אילו מפלגות התחזק ואילו דווקא יאבדו מנדטים לו יערכו בחירות היום? כאן בחדשות 2 ערכנו סקר שמראה את התמונה הפוליטית כיום וגם סקרים נוספים המראים תמונה שונה, לו רק למפלגות היו יושבי ראש חדשים. ככה זה נראה

אריה דרעי ועמרם מצנע הם שניים מהשמות היותר מדוברים במערכת הפוליטית כעת, אבל כמה זה שווה במנדטים? סקר חדשות ערוץ 2 שנערך על ידי מכון הגל החדש מגלה שחזרתם לפוליטיקה עשויה לשנות את התמונה.

אילו נערכו הבחירות היום, קדימה הייתה עולה ל-32 מנדטים, הליכוד ל-29, ישראל ביתנו ל-16 מנדטים, ש"ס בראשות אלי ישי תקבל 10 מנדטים והעבודה בראשות ברק צונחות ל-7 מנדטים בלבד.

אך על פי הסקר, אילו עמרם מצנע יתמודד במקום ברק, מפלגת העבודה תקבל 13 מנדטים, כמספר המנדטים שיש לה כיום. קדימה, לעומת זאת, תאבד 3 מנדטים והליכוד תפסיד 2.

מהסקר נראה כי מפלגת העבודה עם אהוד ברק מתרסקת. דווקא האיש שנחל כישלון חרוץ ב-2003 ופרש מהפוליטיקה הופך להיות הדמות הכי מחוזרת במפלגת העבודה. למרות שעדיין לא החליט אם ישוב, השם שלו מעורר חשש בקרב המתמודדים על ראשות המפלגה כמו השרים בוז'י הרצוג ואבישי ברוורמן.

מעמדו של אלי ישי נשחק

ומה עם אריה דרעי? על פי הסקר, התמודדות של דרעי בראשות ש"ס, במקום אלי ישי מקפיצה את המפלגה מ-10 מנדטים ל-15. מעמדו של שר הפנים נשחק ונחלש לא רק בציבור הרחב אלא גם בבית הרב עובדיה יוסף. נראה כי אט אט הוא הופך להיות נטל ולא נכס.

אז מי הכי מתאים לעמוד בראשות ש"ס? מהסקר עולה כי 29% מהנשאלים מאמינים כי המועמד הכי נכון לש"ס הוא אריה דרעי, השר אריאל אטיאס קיבל 15% מהקולות ואילו ישי 12% בלבד.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק