רה"מ נתניהו: "לא לנהוג באלימות כלפי המסתננים"

בנאום שעלה לערוץ היוטיוב שלו, פנה ראש הממשלה לאזרחי ישראל וביקש מהם לנהוג בסובלנות כלפי המסתננים מאפריקה - ולא לקחת את החוק לידיים. "אנחנו מדינת חוק, ונפתור את הסוגיה במסגרת החוק", הוסיף נתניהו

עם התחזקות גלי האלימות וההפגנות כנגד המסתננים מאפריקה, יוצא היום ראש הממשלה בנימין נתניהו בקריאה לאזרחים: הממשלה תפתור את הסוגיה הזו במסגרת החוק - זה תפקידנו.

בדבריו, שהועלו לערוץ היוטיוב הרשמי שלו, הדגיש נתניהו את הפעולות שממשלת ישראל נוקטת על מנת לפתור את כניסתם של המסתננים לשטח ישראל. "אנחנו מקימים גדר בגבול מצרים, שזו פעולה ששנים לא נעשתה, אנחנו מחזירים את המסתננים למדינותיהם, דבר ששנים לא נעשה".

לסיכום, פנה נתניהו לאזרחי ישראל, וביקש מהם שלא לקחת את החוק לידיים ולפעול באלימות כלפי המסתננים. "תפקידה של הממשלה לפתור את הבעיה ואנחנו נעשה את זה. אנחנו מדינת חוק, שמכבדת את כל האדם באשר הוא - ואנחנו נפתור את הסוגיה הזו במסגרת החוק".

רופאים לזכויות אדם: זה מעט מדי ומאוחר מדי

בתגובה לדבריו של ראש הממשלה אמר רן כהן, מנכ"ל "רופאים לזכויות אדם": "דבריו של ראש הממשלה הם בבחינת מעט מדי ומאוחר מדי. במקום להטיף מוסר לאזרחי ישראל, ראוי לראש הממשלה כי יבחן את התנהגותו שלו ואת ההתנהלות הגזענית של אחדים משרי ממשלתו.

"מי ששתק כששר הפנים גידף מהגרים, והפנה עורף כאשר רבנים הפיצו דברי בלע לכל עבר - אל לו להתפלא כשגלים של גזענות מכים ברחובות הערים", הוסיף כהן. "במקום לדבר, ראוי שראש הממשלה יתחיל בבדק בית בקרב שרי ממשלתו המסיתים, ויפעל לשם כיבוד אמנת האו"ם לפליטים ולמיגור שנאת הזרים בישראל."

המפכ"ל: אני מוטרד מהאלימות של המסתננים

עוד בכיר שהתייחס היום לסוגיית המסתננים האפריקנים היה מפכ"ל המשטרה, רנ"צ דודי כהן, שנאם היום בפני באי כנס שעסק בשלטון החוק.

"מעבר לסוגיה הלאומית והדמוגרפית, למסתננים של מאפייני פשיעה ייחודיים", אמר רנ"צ כהן. "בנוסף למאפייני הפשיעה של צריכת סמים ואלכוהול בכמויות גדולות, יש להם גם חלק במעשי פשיעה חמורה בהם רצח ואונס, כפי שהתבשרנו וראינו בשבועות האחרונים".

שכונת התקווה ממשיכה לבעור

יממה אחרי ההפגנה הגדולה כנגד העובדים הסודנים, בשכונת התקווה מבטיחים שזו לא הייתה המילה האחרונה. ראשי המפגינים הבטיחו הפגנות נוספות ופעולות נרחבות עד אשר מישהו בממשלה יתעורר ויבין את הצרכים שלהם.

במקביל, העובדים הסודנים עימם שוחחה היום כתבתנו דנה סומברג, סיפרו לה כי הם חוששים לצאת לשוק ולרחוב, מחשש שיותקפו על ידי התושבים הזועמים. "אני מפחד להסתובב בחוץ כי אנשים לא רוצים אותנו", סיפר אחד העובדים הסודנים. "אנחנו לא עושים בעיות - רק הולכים לעבודה וחוזרים לדירות", הסביר.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

שכונת התקווה: מאות הפגינו נגד העובדים הזרים

אשדוד: דירה ובתוכה פליטים הוצתה