"חוק בשארה" עבר בקריאה ראשונה - לאחר דיון סוער

החוק שימנע מעזמי בשארה להמשך ולקבל פנסיה ותשלומים נוספים על חשבון משלם המסים עבר בקריאה ראשונה. כמו בדיון על פרשת המרמרה, גם הפעם משכה ח"כ זועבי אש, וכמו אז – גם היום ח"כ רגב שלחה אותה לעזה

מי מממן את חיי המותרות של עזמי בשארה? (חדשות 2)

בתום דיון ארוך וסוער אישרה מליאת הכנסת את "חוק בשארה" בקריאה ראשונה ברוב של 23 ח"כים מול 9 מתנגדים בלבד.
 
על-פי הצעת החוק, יופסקו העברת שכר או תשלומים אחרים לח"כ מכהן או לח"כ לשעבר אם לא התייצבו לחקירה או למשפט בגין חשד לביצוע עבירה חמורה. את הצעת החוק יזמו ח"כ ישראל חסון (קדימה), סגן ראש השב"כ לשעבר וח"כ יריב לוין (ליכוד), יו"ר ועדת הכנסת.

כמו בדיון לאחר פרשת משט המרמרה, גם הפעם ח"כ מירי רגב קראה לעבר ח"כ חנין זועבי "לכי לעזה יא בוגדת". ח"כ זחאלקה, שהחליף את בשארה בתפקידו, אמר כי הוא מגן על עמו מהגולה.
 
בדברי ההסבר להצעת החוק כתבו היוזמים כי "המצב כיום גורם לעיוות, ולכן יש לקבוע נורמה על פיה שליחי ציבור ממלאים ומקיימים את חובתם במסגרת החוק ובכפוף לגורמי אכיפת החוק. יש לנקוט בסנקציה כלפי כל אחד, ללא הבדל דת, גזע, מין או לאום, אשר ייחשד בהפרת החוק ולא יעמיד את עצמו לרשות גורמי אכיפת החוק. זהו צעד סביר שבו כל דמוקרטיה מתגוננת צריכה וראוי שתנקוט, צעד המהווה אמירה ברורה וחד משמעית של חברי הבית".

חצי מיליון שקל - על חשבון משלם המסים

לפני כחודש פורסם כי הח"כ לשעבר עזמי בשארה שנמלט מהארץ קיבל מקופת המדינה מעל לחצי מיליון שקלים מאז שברח מהארץ. "חוק בשארה" שאושר היום בקריאה ראשונה עתיד למנוע מהאיש שנחשד בריגול בעת מלחמה להמשיך לקבל אלפי שקלים מדי חודש עד סוף ימיו.

עם התפטרותו קיבל בשארה "מענק הסתגלות" בגובה שש משכורות, 195,524 שקלים. בנוסף קיבל פנסיה חודשית בסך 7,246 שהצטברה ל-316,993 שקלים. בסך הכל "עלה" בשארה למשלם המיסים 512,917 שקלים מהיום בו הגיש את התפטרותו. בקצב הזה הוא ימשיך ויצבור עשרות אלפי שקלים מידי שנה.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק