השרים אישרו את "חוק הטוקבקיסטים"

החוק שולטטת!!!: ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה לקריאה שנייה ושלישית בכנסת את הצעת "חוק הטוקבקיסטים", לפיה ניתן יהיה להגיש תביעות נגד מגיבים באינטרנט שכותבים "לשון הרע" על אדם אחר. ספקיות האינטרנט יחוייבו להעביר את פרטי הטוקבקיסט לבית המשפט

הטוקבקיסטים ייחשפו. אילוסטרציה (חדשות 2)

ועדת השרים לחקיקה אישרה היום את הצעת "חוק הטוקבקיסטים" של ח"כ זבולון אורלב, הקובעת כי לבית המשפט תהיה הסמכות להורות לספקי האינטרנט לחשוף פרטים של טוקבקיסט שכתב מסרים של "לשון הרע" על אדם אחר . החוק מסייע לנפגעים להגיש תביעות נגד הטוקבקסטים.

הצעת החוק נותנת לשופטים את הסמכות לחייב את ספקית האינטרנט לחשוף את פרטי הטוקבקיסט שפגע - כדי שניתן יהיה להגיש נגדו תביעת לשון הרע.

"אף על פי שהאנונימיות משרתת תכליות חשובות בהקשר של חופש הביטוי אין הצדקה ליצור חיסיון גורף להבטחתה, כך הוא בוודאי הדבר שעה שהיא משמשת מחסה לעושי עוולה", נכתב בהסבר להצעת החוק. "העלאתה של האנונימיות לדרגת מעין קדושה, אינה יכולה להפוך אותה למפלטו ומקלטו של הנבל".

עוד נכתב כי, "כדי להימנע ממצב בו הנפגע יעשה שימוש לרעה בהליך זה של חשיפת פרטים לצורכי נקמנות או הרתעתם של בעלי דעה שלילית לגביו וכדי להימנע ממקרים בהם נחשפים פרטיו של הלקוח ומסתבר למפרע שאלה אינם שייכים ללקוח פרטי, אלא לרשתות ציבוריות דוגמת בתי קפה-אינטרנט, מקומות עבודה וכדומה יוצר החוק מנגנון המאזן בין האינטרסים השונים".

ההצעה תעבור כעת לקריאה שנייה ושלישית במליאה, שם יצביעו על אישורה חברי הכנסת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? היכנסו עכשיו לחדשות 2 בפייסבוק