הרב עובדיה נגד עצומת הרבנים

עצומת הרבנים נגד מכירה והשכרה של דירות לערבים עוררה ביקורת חריפה גם בארץ וגם בעולם. הערב אנו חושפים כי גם הרב עובדיה יוסף קיבל פנייה להצטרף לעצומה - אולם הוא סירב. יוזם העצומה, הרב שמואל אליהו, מסביר בראיון לחדשות 2 מדוע למרות הביקורת החריפה - הוא לא מתחרט כלל

קבוצה של פעילי ימין ניסו בימים האחרונים להחתים את הרב עובדיה יוסף, מנהיגה הרוחני של ש"ס, על העצומה נגד מכירת דירות לערבים. לא ברור אם מדובר באותם פעילים שאירגנו את העצומה, או ביוזמה מקומית – אולם הם נדחו. הרב הדף את הפנייה שבוצעה בבית הכנסת שלו, ואמר לפעילי הימין: זו עצומה מיותרת ומסוכנת, לא צריך לצאת בהצהרה שכזו, מחר יגידו את זה ליהודי בלונדון.

ובינתיים, הרב שמואל אליהו רב העיר צפת ומי שחולל את הסערה, מסביר בראיון לחדשות 2 מדוע הוא לא מתחרט. "זו לא גזענות. האיסלאם רוצה לאסלם את העולם וכך גם את מדינת ישראל", אומר הרב אליהו. "זכות השיבה נועדה להציף את המדינה בערבים. אנחנו נלחמים בזכות השיבה, זו לא גזענות – זו ציונות".

"350 רבנים זה כבר לא רב אחד, זה כלל ציבור הרבנים"

הרב אליהו, יוזם העצומה (חדשות 2)
"אנחנו נמצאים במלחמה, גם בצפת, גם בעכו, גם בגבעה הצרפתית, נגד ערבים שקונים דירות במחירים מופקעים", אומר הרב אליהו. "יש לנו חשד שהכסף מגיע ממקורות אחרים. זו לא מלחמה נקודתית אלא מלחמה בכל הארץ. 350 רבנים זה כבר לא רב אחד, זה כלל ציבור הרבנים שחשוב להם שתהיה מדינה יהודית".

למרות הביקורת החריפה מצד הרב דרוקמן ובכירים אחרים בציונות הדתית, וגם מצד ניצולי שואה, הרב אליהו לא חוזר בו מהניסוח החריף. "שום יהודי לא הכריז שהוא רוצה לזרוק את הגרמנים לים, אבל זו המטרה המוצהרת של הערבים כבר 70 שנה", אומר אליהו. "כשנתניהו אומר 'אין בנייה ליהודים בלבד' – זו לא גזענות?"

הרב מסכם: "אנחנו מבדילים בין אויב ולא אויב, כשהצד"לניקים באו אחרי מלחמת לבנון, קיבלנו אותם במאור פנים. אבל אנחנו פועלים מאהבה – אנחנו אוהבים את העם והמדינה ורוצים לשמור עליהם". האהבה הזו, עליה מדבר הרב אליהו, היא הסתה – טוענים גורמים שונים שפנו לאחרונה ליועץ המשפטי לממשלה, שצפוי להחליט בימים הקרובים אם העצומה נגד מכירת דירות לערבים היא עבירה פלילית.