סגן שר החוץ: "טורקיה צריכה להתנצל, לא אנחנו"

במהלך צ'אט שערך סגן שר החוץ עם גולשי חדשות 2 בפייסבוק, הוא הגיב לדיווחים על המגעים בין ישראל לטורקיה ואמר כי אם זה תלוי בו - ישראל לא תתנצל. "בפרשת המשט מי שצריך להתנצל זה טורקיה ולא אנחנו", אמר איילון. בנוסף הוא התייחס לפרשת הכיסא והגדיר אותה "תקלה"

דני אילון משיב לגולשים, היום (חדשות 2)

"ככל שהדבר תלוי בי ובמשרד החוץ לא תהיה התנצלות לטורקיה" - כך התבטא היום סגן שר החוץ דני אילון, במהלך צ'אט שערך עם גולשי חדשות 2 בפייסבוק. בנוסף התייחס אילון לפרשת הכיסא עם השגריר הטורקי שהוגדרה, לדבריו, "תקלה".

מחר: ערוץ החדשות במשדר מיוחד למען הכבאים

"המשט מההתחלה ועד הסוף היה פרובוקציה", ענה סגן שר החוץ לשאלות הגולשים והוסיף: "חיילי השייטת פעלו באופן חוקי ומידתי וכל הפגיעות בצד הטורקי נבעו מהאלימות הטורקית של ארגון ה-IHH והזכות של חיילנו להגנה עצמית".

אילון המשיך והתייחס למגעים המתנהלים עם טורקיה ולפרשת הכיסא שהביכה את ישראל. "פרשת הכיסא של השגריר הטורקי הייתה תקלה ולכן גם התנצלתי עליה והיא ירדה מסדר היום", הגיב אילון לגולשים.

"כשצריך להתנצל, אין לי בעיה למחול על כבודי. אבל לא אמחל על כבוד מדינת ישראל במיוחד כאשר באים מסרים אנטי ישראלים ואנטי יהודים מטורקיה, כמו כן בפרשת המשט מי שצריך להתנצל זה טורקיה ולא אנחנו", דברי אילון.

"אנחנו בנחיתות מספרית"

במהלך הצ'אט עם הגולשים התייחס סגן שר החוץ גם למערך ההסברה הישראלי. "אחד האתגרים הגדולים שלנו זה לייעל את ההסברה, אבל צריך להדגיש שאנו נמצאים בנחיתות מספרית בכך שפועלים נגדנו 22 מדיניות ערביות, 57 מדינות מוסלמיות והכמות פה הופכת לאיכות".

לדברי אילון, זה לא תירוץ וכנגד זה אנחנו מצווים להגביר פעילות, לעבוד עם בעלות ברית ועם ארגונים לא ממשלתיים כמכפילי כוח ובנוסף להציג את ישראל היפה.

באשר למעמדה של ישראל בעולם הזכיר אילון לגולשים כי "כבר בשנת 75 האו"ם קיבל החלטה שמשווה ציונות לגזענות. בתקופת הממשלה הקודמת שלוש מדינות ניתקו איתנו יחסים בעקבות מבצע עופרת יצוקה כך שלאורך שנים אנחנו סובלים ממתקפות מדיניות כלפינו".

אילון הוסיף: "למרות הקושי אסור להתייאש, ועלינו להמשיך להציג את עמדתנו ללא מורא ובעקביות ולגייס רוב מוסרי של מדינות מערביות שיתמכו בנו. בנוסף קיימות נקודת אור: למרות שדו"ח גולדסטון עבר באו"ם, הרי כ-70 מדינות הצביעו נגדו ואלה המדינות הדמוקרטיות האיכותיות אליהם אנחנו משתייכים".

במהלך החודשים האחרונים נערכו צ'אטים רבים של פוליטיקאים, עיתונאים ומומחים בתחומים שונים בדף חדשות 2 בפייסבוק. בין היתר ענה שר החינוך גדעון סער לשאלות הגולשים, מגיש אולפן שישי יאיר לפיד, וקציני צה"ל.

 רוצים להשתתף בצ'אטים עם פוליטיקאים? היכנסו עכשיו לחדשות 2 בפייסבוק