צפו: עופר עיני מציע למפלגת העבודה להציב לרה"מ אולטימטום

בנאום שנשא היום התייחס יו"ר ההסתדרות עופר עיני לקיפאון התהליך המדיני וקרא למפלגת העבודה לפרוש מהממשלה, אם לא תכונן ממשלת אחדות עם סיעת קדימה. עיני התייחס גם לנושא מחדל הכבאים וטען כי קיימים מחדלים בהרבה מאוד תחומים, אבל עד שלא קורה זעזוע לא מטפלים בהם

יושב ראש ההסתדרות עופר עיני אמר הבוקר כי על העבודה לפרוש מהממשלה אם לא תוקם ממשלת אחדות לאומית עם קדימה. בנוסף, התייחס עיני לנושא מחדל הכבאות שהוביל לשריפה בכרמל וטען כי המחדל לא קיים רק בכבאות, אלא בהרבה מאוד תחומים אחרים. את הדברים אמר בוועידה לחיסכון פנסיוני של "כלכליסט" ו"מגדל".

עיני פתח את נאומו בהכרזה מרחיקת לכת: "העבודה צריכה לצאת מהממשלה" אמר עיני, "ואם ראש הממשלה רוצה להוביל תהליך מדיני, הוא חייב לאלתר להכניס את קדימה לממשלה", דברי יושב הראש. עיני המשיך ואמר: "מפלגת העבודה, בפוזיציה הפוליטית שלה, יכולה להציב תנאי לראש הממשלה: 'או שתקים ממשלת אחדות לאומית, כשהמוטיב המרכזי שלה הוא הובלת תהליך שלום, או שנפרוש'", הציע עיני. יושב ראש ההסתדרות ציין בנאומו כי הערובה הטובה ביותר לכלכלה טובה היא שלום אזורי.

עיני התייחס גם לנושא אסון השריפה בכרמל וטען שזהו רק מחדל אחד מני רבים: "אל תחשבו שמערכת הבריאות או מערך העובדים הסוציאליים לא נמצאים במחדל דומה לכבאים", טען עיני, והסביר שלמשל במקרים של שפעת חריגה, המחדל בבריאות מורגש בכך שקיים מחסור במקום בבתי חולים. "לצערי, עד שאין זעזוע, אף אחד לא מתייחס למחדלים", דברי עיני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק