השר אהרונוביץ':"חקירת השריפה תהיה ארוכה ומקיפה"

השר לביטחון הפנים נאם היום בוועידת השלטון המקומי, שם אמר: עכשיו אפשר להתחיל בתחקור רציני ואני מקווה שלא מתלהם. התחקיר יהיה ארוך ויסודי, איני חושב שהדרך הנכונה היא להקים ועדת חקירה. אני חושב שפשוט צריך ליישם מסקנות שנמצאות על שולחנו של כל אחד ואחד מאיתנו

אהרונוביץ' בכרמל. ארכיון (חדשות 2)

"אנו מוצאים שוב את מדינת ישראל משקיעה עשרות מיליארדים על פעולה התקפית - צבא חכם, מתוחכם, מהאוויר, מהיבשה ומהים", כך אמר הערב השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' בנאומו בכנס הרצליה לשלטון המקומי הערב.

"חשוב לזכור שכבר גילינו בעבר שהעורף הוא הזירה המרכזית שאיתה מוכרעת המערכה - אני מציע לכולם לחזור למסלול הזה במהרה", אמר והוסיף על האסון בכרמל: "זה היה פעמון אזהרה נוסף לכולנו, מצער ככל שיהיה".

עוד אמר השר, כי "המלחמה המורכבת, העולם שמתפתח לשני מחנות מרכזיים של המחפשים חורבן ושל השואפים לשלום, הנשק ההמוני שיגיע לידם של מטורפים, צפיפות יתר במקומות מאוכלסים ואפילו אקלים גלובלי משתנה על בסיס יומי - הם רק קצה של מגוון הסיבות היכולות למצוא כל מדינה תחת אסונות לאומיים, אסונות שלצערי, ייחשבו כהצלחה אם יגמרו "רק בעשרות הרוגים".

"דחף פורנוגרפי ליצור מהומה רבה על לא דבר"

השר תקף פרשנים ופוליטיקאים: "לאורך המבצע פרשנים, נשלחים מטעם, פוליטיקאים, בעלי תפקיד לשעבר ואף גורמים נוספים ניסו לגרור אותי להקמת ועדת חקירה תחת אש. מדינת ישראל חייבת להשכיל בכל מערכה אשר תתמודד איתה, לא להיגרר למערבולת הזו. לא להיכנע לדחף כמעט פורנוגרפי, של גורמים כאלה או אחרים לרכז מהומה רבה על לא דבר".

"תחקור הוא חשוב וקריטי, מתן דין וחשבון הוא בגדר חובה ואפילו צעדים של שינוי וסנקציות, כל אלה נחוצים להתפתחותינו לקראת מוכנות מבצעית מרבית, אך יחד עם זאת אין זו הדרך. לא תחת אש", אמר השר.

"המסר היה ונשאר: 'שקט מכבים' לאחר מכן 'שקט מתאבלים' ורק עכשיו אפשר להתחיל בתחקור רציני ואני מקווה שלא מתלהם. התחקיר יהיה ארוך ויסודי, איני חושב שהדרך הנכונה היא להקים ועדת חקירה. אני חושב שפשוט צריך ליישם מסקנות שנמצאות על שולחנו של כל אחד ואחד מאיתנו. אני מעריך שתהיינה דעות רבות, לכאן או לכאן".

"אך גבירותיי ורבותיי, הבשילה העת לכנס את כל גורמי ההצלה, החירום והאכיפה, תחת קורת גג אחת - קורת המשרד לביטחון פנים", סיכם השר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק