ישי מתגונן: "לא מתכוון להתפטר"

"אם לא הייתי שר הפנים, אחרים לא היו משיגים תקציבים לתגבור הכבאות" - כך אמר הערב שר הפנים אלי ישי בראיון לחדשות 2, זאת בעקבות ההאשמות הקשות שהוטחו בו סביב אוזלת היד שמגלים שירותי הכבאות, שלא יכולים להיעזר בציוד מספק. ישי קרא להקמת ועדת חקירה, אך טען: "כעת יש להתרכז בכיבוי השריפה"

אחרי ההאשמות הקשות שהופנו כלפי שר הפנים אלי ישי, מי שממונה מתוקף תפקידו על שירותי הכבאות, דוחה הערב ישי את הדברים וטוען: "לא היה נושא שהעליתי כל כך הרבה בפורומים ממשלתיים - כמו מצוקת מערך הכיבוי".

"פעלתי רבות למען הכבאות", אמר השר ישי. "ביקשתי עוד בקבינט להקים ועדת חקירה שתברר מה קרה פה בשנים האחרונות ומדוע קיצצו במערך הכבאות. צריך לחקור את השתלשלות העניינים".

"התרעתי על כך ששירות הכבאות בארץ הוא מהגרועים בעולם", אמר ישי. "רק אחרי 8-10 שנים שלא היה תקציב, אני הראשון שהצלחתי להביא 100 מיליון שקלים והדגשתי שגם זה לה היה מספיק".

ישי אף הוסיף כי לפני כ-8 שנים, כשממשלת שרון הביאה להחלטה לבטל את הכיבוי האוויר, הוא נותר היחיד שהתנגש להחלטה. "אם לא הייתי שר הפנים, אחרים לא היו משיגים תקציבים לתגבור הכבאות".

"צר לי שביום כזה במקום להתעסק עם הלוויות של אנשים, אנחנו מתעסקים בזה", סיכם ישי את דבריו. "ועדת החקירה תצטרף לעשות את הבדיקות כשהוא תקום, אבל כרגע יש להתעסק בכיבוי השריפה".

האסון בכרמל - כותרות אחרונות:

41 הרוגים באסון הכרמל

נתניהו: "לא בושה לבקש עזרה מהעולם"

2 אחים מעוספיא נעצרו בחשד לגרימת השריפה ברשלנות

עין הוד: נותרו רק הריסות ופיח

המטוס הגדול בעולם מגיע לסייע

התמונות האחרונות של צוערי השב"ס

הצלם שהציל 3 אנשי שב"ס מהאש חוזר לזירת האסון

צפו: כבאי מדבר עם משפחתו מהאש

"איילה הייתה הרוח החיה של הבית"