"איך העזת להתמודד על המפכ"לות?"

למרות שהמבקר התבקש לבדוק את מינוי של ניצב דנינו לפני כשבועיים, רק אתמול הגיעה התשובה שגרמה לעיכוב במינוי. הערכה: שהותו בחו"ל עיכבה את הבדיקה. במקביל, פנה אביו של אחד הסוכנים שנרצחו בפרשה שבה מעורב לכאורה דנינו והטיח בו האשמות: "איך אתה מסוגל להתמודד?"

עוד התפתחות לא צפויה בתהליך מינוי המפכ"ל הבא: "בהתייעצות עם היועץ המשפטי לממשלה ועם מבקר המדינה, החלטתי לדחות בימים אחדים את ההמלצה על מינוי המפכ"ל וזאת כדי לאפשר את סיומן של כל הבדיקות ואת השקיפות המלאה בתהליך על מנת שימונה מפכ"ל ללא רבב", הודיע היום השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ'.

המשמעות של ההחלטה הזו פשוטה: בעקבות התייעצויות שקיים השר נמצא כי נדרשת בדיקה לגבי מעורבותו לכאורה של ניצב יוחנן דנינו בפרשת חיסולים של שני סוכנים סמויים שהופעלו בשנת 2006 באזור החרכז לאחר שגורמים בעולם התחתון חשפו את זהותם.

דנינו כיהן אז כראש אגף החקירות, והטענה שהועלתה נגדו היא כי נתן יד לטיוח החקירה של נסיבות הרצח מתוך כוונה לכסות על מחדלי המשטרה, ואולי אף היה מעורב בעצמו בהפעלה הכושלת של הסוכנים. מי שהעלה את הטענות הללו בעבר נגד דנינו היה ניצב משנה בדימוס ישראל אברבאנל, קצין מודיעין לשעבר באגף החקירות במטה הארצי.

העיכוב בבדיקת המבקר - בגלל שהותו בחו"ל

יש שיאמרו שהסיבה שהחלטת השר לדחות את המינוי מגיעה ברגע האחרון תמוהה: לפני כשבועיים נפגש אהרונוביץ' עם מבקר המדינה והציג בפניו את המועמדים שלו לתפקיד המפכ"ל. במהלך הפגישה ביקש השר מהמבקר לבדוק אם ישנם חומרים בעייתיים על כל אחד מששת המועמדים.

התשובה הגיעה רק אתמול ויש שמשייכים זאת לשהותו של המבקר בחו"ל. במשרד המבקר דוחים מכל וכל את הטענות ומציינים שלא המבקר עצמו בודק את הטענות.

אביו של הסוכן הטיח האשמות בניצב דנינו

במסגרת קדם תביעה שמנהל אביו של אייל סלהוב, אחד הסוכנים שנהרגו באותה פרשה מדוברת, האב איים להגיש תביעה נגד המדינה. הפרקליטות הציעה לאב פיצוי של מיליון שקלים וחצי בתמורה לכך שלא יגיש תביעה. בצעד הזה הפרקליטות מראה שהיא מכירה באחריות המשטרה כלפי אותם סוכנים.

לאחר הפרסום אמש במהדורה המרכזית לפיה ניצב דנינו הוא המועמד המוביל, פנה אביו של סלהוב לניצב דנינו באופו אישיי והטיח בו האשמות על כוונתן להתמנות למפכ"ל. "איך עולה בדעתך להתמנות למפכ"ל?", טען האב. "לא עשיתם דבר והתוצאות ברורות".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק