המבקר בודק - מינוי המפכ"ל יידחה

במשטרה קיוו לסיים את המבוכה מפרשת בר-לב עם מינויו של מפכ"ל חדש, אבל נראה שיהיה עיכוב נוסף בהודעה על המינוי. הפעם זה קורה בגלל בדיקה שמבצע מבקר המדינה בנוגע לניצב דנינו, המועמד המוביל לתפקיד

על רקע פרשת אורי בר-לב, שהטילה צל כבד על צמרת המשטרה, גורם נוסף מעכב את ההכרזה על מינוי המפכ"ל הבא של המשטרה: השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' הודיע הערב כי החליט לדחות בכמה ימים את ההכרזה על המפכ"ל החדש עד שיושלמו כמה בדיקות. ההודעה של אהרונוביץ נמסרה לאחר תיאום עם היועץ המשפטי לממשלה ומבקר המדינה.

מדובר בחקירה שמתנהלת אצל מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס, ונוגעת לפרשה שנחקרה לפני חמש שנים בעקבות חיסולם של שני סוכנים שהפעילה המשטרה, שנחשפו בגלל מחדלים בהפעלתם. על פי החשד, ניצב יוחנן דנינו, שהיה אז ראש אגף החקירות, סייע לטייח את חקירת נסיבות החיסול וזאת כדי לכסות על ליקויים וטעויות.

דנינו מצדו היה מופתע מהחלטת השר. זמן קצר לאחר שקיבל את הידיעה מחדשות 2 על ההחלטה לדחות את המינוי, אמר דנינו כי הוא ימתין להכרעה. חשוב לציין כי דנינו מצדו, הכחיש בתוקף לאורך כל הדרך, את מעורבותו בפרשה.

דנינו - המועמד המוביל לתפקיד

שני מועמדים הגיעו לקו הגמר: מפקד מחוז תל אביב, ניצב שחר איילון, ומפקד מחוז הדרום, ניצב יוחנן דנינו. הקרב צמוד, אך נכון לעכשיו המועמד המוביל להחליף את רנ"צ דודי כהן - הוא דנינו.

לקראת ההכרעה בין שני הקצינים הבכירים, שמילאו כל אחד שלושה תפקידי ניצב בשטח ובמטה, ערך אהרונוביץ הליך בחירה מסודר, מעמיק ורציני. השר התייעץ בין היתר עם אנשי משטרה בעבר ובהווה וגם עם מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס.

אהרונוביץ מקווה שהאיש החזק במשטרה יוציא לפועל את חזונו: צמצום משרדים ומטות, הגדלת מספר השוטרים שייצאו לשטח וינסו לעמוד מול גל האלימות ולפתור את הבעיה המחמירה בעיקר במגזר הערבי.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק