הצעת חוק: ראשי המדינה יעברתו את שמם

לרגל שנת השפה העברית מציעה ח"כ רונית תירוש לשרים ולח"כים לעברת את שמם. את הצעת החוק היא תעלה מעל בימת הכנסת, כאשר עד אז יוכלו המעברתים להתרגל לשמותיהם החדשים: שר החוץ אביגדור חביבי (ליברמן), שר הרווחה יצחק רוזן (הרצוג) וחברת הכנסת תחיה (אנסטסיה) מיכאלי

רונית תירוש, העלתה את הצעת החוק (חדשות 2)

62 שנים אחרי: עוד גל של עברות שמות? לרגל שנת השפה העברית ולרגל כ"ט בנובמבר העלתה ח"כ רונית תירוש יוזמה לפיה יעברתו כל שרי הממשלה, חברי הכנסת וחברי סגל א' של מדינת ישראל את שמותיהם הפרטיים ושמות המשפחה.

בסוף השבוע פנתה ח"כ תירוש ליושב ראש הכנסת ראובן ריבלין, וזה הודיע לה כי היא תוכל להעלות את ההצעה מחר מעל בימת הכנסת. תירוש אף פנתה לאלה שהיא מבקשת לשנות את שמם במכתב, בו היא מציינת את הסיבות לפיהן עליהם לשנות את שמם. במכתב היא מציינת את דרישתו של דוד בן-גוריון מבכירי המדינה דאז לשנות את שמם, על מנת ליצור בהם זהות ישראלית צברית ולא גלותית.

לאחר הצעתה של תירוש, העלו בבית התפוצות מספר שמות משפחה שיתאימו לשרים ולחברי הכנסת. כך למשל מוצע לשר החוץ אביגדור ליברמן להיקרא מעתה אביגדור חביבי, שכן ליברמן בגרמנית פירושו אדם אהוד. בהצעות נוספות יהפכו השר אבישי ברוורמן לאבישי בן ישר, שר הרווחה יצחק הרצוג ליצחק רוזן, ואנסטסיה מיכאלי תהפוך לח"כ תחיה מיכאלי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק