חכמי ש"ס לח"כ חיים אמסלם: החזר המנדט

שבוע לאחר שדבריו בעד שילוב החרדים בשוק העבודה, הכנסת לימודי הליבה למערכת החינוך התורנית וצמצום מדיניות "תורתנו-אומנותנו", החליטה מועצת חכמי ש"ס לדרוש מח"כ חיים אמסלם להחזיר את המנדט ולהתפטר מהכנסת. מקורביו של ח"כ אמסלם בתגובה: הוא לא ממהר להתפטר

"על מר אמסלם להחזיר את המנדט" - זו הקריאה שיצאה הערב לאחר דיון בהשתתפות חכמי ש"ס, שנערך בביתו של הרב עובדיה יוסף בירושלים. בשבוע שעבר יצא הרב אמסלם בהתבטאות לא שגרתית, אחרי שקרא לצמצם את תופעת "תורתנו-אמונתו" בקרב בחורי הישיבות, ובנוסף קרא לשלב את לימודי הליבה במערכת החינוך החרדית.

אתר האינטרנט "בחדרי חרדים" הביא מהחלטת מועצת חכמי ש"ס: "אנו דורשים ממר חיים אמסלם על פי דין תורה שעליו להחזיר את המנדט לש"ס בהתאם להתחייבותו בעת שהחלטנו להכניס את שמו עם חברי הכנסת של ש"ס. ואם לא יחזיר, הריהו גזלן. כי מי בחר בו בפרטות? הלוא הם בוחריה של תנועת ש"ס בחרו", לשון ההחלטה.

גורמים המקורבים לאמסלם כינו את אלי ישי, שלטענתם לחץ על הרב עובדיה להדיח את אמסלם - "דון קורליאונה". "הציבור יזכור להוקעה את מי שהפך את גדולי הדור למכשיר למילוי תשוקותיו הצרים", אמרו הגורמים. בהמשך נאמר כי הוא לא מתכוון להחזיר את המנדט בקלות למפלגה.

ח"כ חיים אמסלם: רודפים אותי

חבר הכנסת חיים אמסלם כינס השבוע מסיבת עיתונאים, כתגובה לפרסומים לפיהם גורמים בש"ס קוראים לו להתפטר ולעזוב את המפלגה. "עורכים נגדי מסע רדיפה חסר תקדים מלווה בשקרים בוטים", אמר אמסלם. לדבריו, אותם אנשים אשר עמדו מאחורי הדבר ביצעו "מסע ציד", בזמן שהיה במשלחת באירופה.

בתשובה לשאלה אם הוא מאשים את השר אלי ישי, סירב אמסלם למסור מיהם אותם "גורמים מסויימים", אולם אמר "אותם גורמים יודעים למי אני מתכוון, וגם אתם (התקשורת) יודעים למי אני מתכוון".

"ערך הפרנסה לצד קביעת עתים לתורה, הוא עליון מאין כמותו", הסביר ח"כ אמסלם והוסיף כי הוא תומך ביציאה לעבודה של אנשי המגזר החרדי, אך גם "בהענקת מלגות לתלמידים מובחרים שיגדלו להיות רבנים, דיינים וראשי ישיבות".

"חזרתי עוד פעם על מסרים ברורים שאני אומר לא מהיום או מאתמול, אלא מאז שאני בכנסת. אני תומך בעידוד לפרנסה לאלו שזה מתאים להם, שילוב של תורה ופרנסה", טוען ח"כ אמסלם.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק