סמנכ"ל במשרד החוץ איים להתפטר לאחר ששר החוץ ניסה להתערב במכרז

אחרי שלא הצליחו במשרד החוץ לאתר מועמד מתאים לתפקיד זוטר יחסית של נספח תרבות בשגרירות ישראל במוסקווה, פתחו את המכרז לכל משרדי הממשלה. מועמדת אחת הובילה בקריטריונים אבל אז השר התערב - וכמעט פוצץ את המינוי. בלשכת השר מגיבים: העובדות אינן נכונות

כבר זמן רב שבמשרד החוץ מנסים למצוא מועמד מתאים לתפקיד לא חשוב במיוחד נספח התרבות בשגרירות ישראל במוסקווה. לאחר שלא נמצא מועמד מתאים, פתחו את המכרז למועמדים מכל משרדי הממשלה.

שתי מועמדות הגיעו לשלב הסופי, אחת מהמשרד - יפה אוליבצקי, מומחית בענייני תרבות, עובדת מצטיינת, ועובדת נוספת מהלשכה מרכזית לסטטיסטיקה. ועדת מינויים עם נציבות שירות המדינה קבעו קריטריונים לקבלת העבודה: ניסיון בתרבות, הפקת אירועים וידע בשפה הרוסית.

כמה דקות לאחר תחילת הדיון התקבל טלפון מלשכת שר החוץ, בו ביקשו לשים את השפה הרוסית כעדיפות וראשונה. במקרה כזה הייתה מתקבלת המועמדת מהלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. אלון בר, הסמנכ"ל שניהל את הדיון איים בהתפטרות אם לא תיפסק ההתערבות.

לשכת השר: צריך אדם שנחשף לתרבות הרוסית

מלשכת שר החוץ נמסר בתגובה: "העובדות המתאורות אינן נכונות. כשנודעו לשר החוץ תוצאות המכרז לתפקיד הוא הביע פליאה שאדם שאינו דובר רוסית ומעולם לא נחשף לתרבות, להווי ולמציאות הרוסית נבחר לתפקיד".

"כל בר-דעת מבין שהיכולת של אותו אדם למלא את התפקיד החשוב של חשיפת הציבור הרוסי לתרבות הישראלית היא מוגבלת ביותר. השר הנחה את אנשי המשרד להוציא מכתב רשמי לנציבות שרות המדינה על מנת שליקויים אלה יתוקנו בעתיד".

"לשר לא היה כל מושג מי האנשים שהיו מועמדים לתפקיד במכרז הבין-משרדי ולכן גם לא יכל להיות לו מועמד מועדף".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק