מורדי הליכוד חוזרים לסיבוב נוסף

זה נראה כמו שידור חוזר: ראש הממשלה רוצה להניע מהלך מדיני ואז הוא מגלה שהצרות הכי גדולות נמצאות בתוך המפלגה שלו. במילים אחרות - חברי ליכוד שמשקיעים את האנרגיות בסיכול מהלכיו של מנהיג המפלגה. כיצד יתמודד בנימין נתניהו עם מורדי הליכוד החדשים?

המורדים - העונה השנייה? שבעה חברי כנסת מסיעת הליכוד התכנסו היום במטרה לגבש שורה של צעדים שנועדו לסכל את הקפאת הבנייה בהתנחלויות, בצעד שמזכיר את המרד הגדול בתנועה בסמוך להתנתקות מרצועת עזה בשנת 2005.

עם זאת, הפעם נראה כי המרד קטן יותר, נקודתי ומוגבל לשלושת החודשים הקרובים, תקופת ההארכה של הקפאת הבנייה אותה ביקשה ארה"ב. כמו כן, בניגוד לתקופת ההתנתקות, הפעם מוגבל המרד להקפאת הבנייה בהתנחלויות בלבד ולא בירושלים כולה.

ההערכות במערכת הפוליטית מצביעות על כך שכאשר תעלה סוגיית הגבולות של מדינת ישראל, צפוי מעגל המורדים להתרחב ואף להכיל חברי כנסת ושרים שלא נמצאים בו כיום, כמו למשל השרים משה יעלון, עוזי לנדאו וסילבן שלום ואף חברי הכנסת מירי רגב ואיוב קרא.

השר אדלשטיין: "למהלך הזה יהיה מחיר"

השר יולי אדלשטיין (חדשות 2)
בליכוד אף מעריכים שלמעלה מחצי מחברי הסיעה עשויים להתנגד למהלך משמעותי כזה בעתיד. "אני מציע שהימין והליכוד בפרט יזכרו מה קרה ב-1992, ב-1999 וב-2006", אמר היום חבר הכנסת אופיר אקוניס. "בסופו של דבר חילוקי הדעות הובילו להפסדים ואפילו להתפרקות", הזהיר.

בינתיים ממקדים המורדים את מאמציהם בשרי הליכוד, מתוך כוונה לסכל את המהלך, אך הם פנו גם לרב עובדיה כדי שיורה לשרי ש"ס להתנגד להמשך ההקפאה. הם אף דורשים שהנושא יובא להכרעה במליאת הכנסת ולא בקבינט המדיני, שם לראש הממשלה יש יותר חופש פעולה.

"לפי מה שאני שמעתי בישיבה עם חברי הכנסת, המהלך הזה לא צפוי לעבור בשקט ויהיה לו מחיר", הזהיר היום השר יולי אדלשטיין. "כולי תקווה שנצליח לפעול לפני שמגיעים לצמתים שאף אחד מאיתנו לא רוצה להגיע לשם", הוסיף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק