צפו: הפגנה המונית נגד ח"כ זועבי באוניברסיטת חיפה

כ-100 סטודנטים יהודים באוניברסיטת חיפה התעמתו עם שוטרים במהלך הפגנה נגד מפגש שקיימה ח"כ חנין זועבי עם פעילי בל"ד. המפגינים נשאו דגלי ישראל וצעקו לעבר הח"כית שהשתתפה במשט לעזה "מחבלת". זועבי בתגובה: "האוניברסיטה מתנהלת כמו השב"כ". צפו בתמונות

מהומה פרצה בצהריים באוניברסיטת חיפה בעקבות ביקורה של ח"כ חנין זועבי (בל"ד) במקום והרצאה שנשאה בפני סטודנטים ערבים, פעילי בל"ד.

כמאה מפגינים, חברי תנועת "אם תרצו", ביקשו להיכנס אף הם לכיתה בה נאמה ח"כ שהשתתפה במשט לעזה, אך לדבריהם סולקו מהמקום.

הסטודנטים התגודדו מחוץ לכיתה, כשהם נושאים דגלי ישראל ושלטים עליהם הכתובת: "מדינת ישראל היא מדינת העם היהודי". חלקם קראו קריאות גנאי לעבר זועבי וכינו אותה "מחבלת" ו"בוגדת".

ח"כ זועבי: "צנזורה וסתימת פיות"

שוטרים ואנשי יס"מ התעמתו עם המפגינים וניסו לסלקם מהמתחם. "רק רצינו להיכנס ולשמוע מה יש לה להגיד, אבל רק לסטודנטים הערביים נתנו להשתתף בהרצאה", מחה מתן פלג מתנועת "אם תרצו" ותקף את התנהלותה של זועבי. "היא באה לעשות פרובוקציה", הדגיש, "היא חילקה את האוניברסיטה לשני מחנות: יהודים וערבים. למרות שכאן אנחנו לומדים זה לצד זה ומכבדים זה את זה".

ח"כ זועבי מצדה התלוננה על כך שנאלצה לדבר בחדר קטן במקום באולם ראוי ואיימה לפנות לבית המשפט. "חיפה הפכה לישראל הקטנה וההתנהלות של האוניברסיטה דומה לשב"כ", זעמה והאשימה את השוטרים בכך שגוננו על המפגינים היהודיים במקום עליה ועל הסטודנטים הערביים. "יש כאן צנזורה וסתימת פיות", סיכמה בכעס.  

יו"ר ועדת החינוך, התרבות והספורט של הכנסת, ח"כ אלכס מילר, התייחס לביקורה של ח"כ זועבי באוניברסיטת חיפה ואמר כי: "הכעס כלפי זועבי מובן ומוצדק לאור השתתפותה במשט הטרור הטורקי וחלקה הנכבד במסכת השקרים והסילופים אשר הכפישו את שמה של ישראל בעולם. עם זאת, החלטת האוניברסיטה לאשר כנס מצומצם הייתה נכונה כדי לשמור על האיזון בין פלורליזם וחופש הביטוי לביטחון התלמידים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק