אריאל שרון חזר לבית החולים שיבא

חמש שנים לאחר ששקע בתרדמת, העביר ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון את סוף השבוע האחרון בביתו שבחוות השקמים. במקום חיכו לו עשרות בני משפחה וחברים. הערב הוא הוחזר לחדרו בבית החולים שיבא, כשהמטרה היא לבדוק מתי ניתן יהיה להוציאו לחופשה נוספת - ואולי להגיע לשיפור במצבו הרפואי

אריאל שרון חזר לבית החולים: לאחר שבילה את סוף השבוע האחרון בביתו שבחוות השקמים, הוחזר ראש הממשלה לשעבר לחדרו בבית בחולים שיבא. החופשה הבאה תיקבע בתיאום עם בני משפחתו ולאור מצבו הבריאות.

כמעט חמש שנים לאחר שלקה באירוע מוחי קשה, ראש הממשלה לשעבר חזר הביתה לחופשת סוף שבוע. במבצע מיוחד הועבר בבוקר יום שישי אריאל שרון מבית החולים "שיבא" בתל השומר לביתו שבחוות השקמים, תחת אבטחה כבדה של היחידה לאבטחת אישים בשב"כ. בחווה המתינו בדריכות לשרון עשרות בני משפחה נרגשים, בהם בניו עמרי וגלעד. הערב ליוותה אותו אותה פמלייה בדרכו חזרה למיטת בית החולים.

אין שינוי משמעותי במצבו הבריאותי של שרון, המאושפז מזה חמש שנים במצב של תרדמת מלאה במחלקה לשיקום נשימתי בבית החולים "שיבא", אולם משפחתו וגם רופאיו סבורים כי העברתו לביתו עשויה לייצר תנאים לשיפור במצבו בהמשך הדרך.

יתרה מזו, מדובר רק בצעד ראשון לקראת העברתו הקבועה של שרון לחווה. אף על פי שצוות שלם של רופאים ואחיות וכל הציוד הרפואי מבית החולים הגיע יחד עם ראש הממשלה לשעבר, יוחזר שרון לבית החולים כבר ביום ראשון הקרוב, זאת בשל מצבו הבריאותי הסבוך.

ראש הממשלה לשעבר זקוק לפיקוח רפואי צמוד ולמטפל סיעודי, כך שבשלב הראשון יועבר שרון לביתו לפרקי זמן של יום-יומיים ויוחזר בכל פעם לבית החולים, ואם לאורך זמן לא תהיה הידרדרות במצבו הרפואי - הוא יועבר לחווה לפרקי זמן ארוכים יותר עד שישהה שם באופן קבוע.

מנהל בית החולים "שיבא" בתל השומר, פרופ' זאב רוטשטיין סיפר לחדשות 2 כי "החדר של שרון יועבר בסוף השבוע הקרוב במלואו לחווה, ביחד עם הצוות הרפואי שמטפל בו". רוטשטיין הוסיף כי חולה במצבו של שרון צריך להישאר בהשגחה רפואית תמידית, ולכן צוות האחיות שישהה בחווה יוכשר במיוחד למטרה זו.

מבצע העברתו של שרון לחווה התבצע תחת מעטה סודיות, לבקשת המשפחה. את האמבולנס המיוחד - "אמבולנס המשאלות" של מד"א - שהסיע אותו ממרכז הארץ לנגב המערבי, ליוו אנשי היחידה לאבטחת אישים של השב"כ, שנסעו בשיירת רכבים מיוחדת. אנשי היחידה יאבטחו את ביתו של שרון במהלך סוף השבוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק