אחרי קרוב לחמש שנים: אריאל שרון חזר לחוות השקמים

במבצע סבוך ותחת אבטחה כבדה של השב"כ, הועבר הבוקר ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון לביתו בחוות השקמים, שם חיכו לו עשרות בני משפחה וחברים. שרון ישהה בביתו במהלך סוף השבוע וביום ראשון יוחזר לחדרו בבית החולים שיבא, כשהמטרה היא להמשיך בתהליך שיאפשר לו שהיית קבע בחוות השקמים - ואולי להגיע לשיפור במצבו הרפואי

כמעט חמש שנים לאחר שלקה באירוע מוחי קשה, ראש הממשלה לשעבר חזר הביתה. במבצע מיוחד הועבר הבוקר אריאל שרון מבית החולים "שיבא" בתל השומר לביתו שבחוות השקמים, תחת אבטחה כבדה של היחידה לאבטחת אישים בשב"כ. בחווה המתינו בדריכות לשרון עשרות בני משפחה נרגשים, בהם בניו עמרי וגלעד.

אין שינוי משמעותי במצבו הבריאותי של שרון, המאושפז מזה ארבע שנים במצב של תרדמת מלאה במחלקה לשיקום נשימתי בבית החולים "שיבא", אולם משפחתו וגם רופאיו סבורים כי העברתו לביתו עשויה לייצר תנאים לשיפור במצבו בהמשך הדרך.

יתרה מזו, מדובר רק בצעד ראשון לקראת העברתו הקבועה של שרון לחווה. אף על פי שצוות שלם של רופאים ואחיות וכל הציוד הרפואי מבית החולים הגיע יחד עם ראש הממשלה לשעבר, יוחזר שרון לבית החולים כבר ביום ראשון הקרוב, זאת בשל מצבו הבריאותי הסבוך.

ראש הממשלה לשעבר זקוק לפיקוח רפואי צמוד ולמטפל סיעודי, כך שבשלב הראשון יועבר שרון לביתו לפרקי זמן של יום-יומיים ויוחזר בכל פעם לבית החולים, ואם לאורך זמן לא תהיה הידרדרות במצבו הרפואי - הוא יועבר לחווה לפרקי זמן ארוכים יותר עד שישהה שם באופן קבוע.

מנהל בית החולים "שיבא" בתל השומר, פרופ' זאב רוטשטיין סיפר לחדשות 2 כי "החדר של שרון יועבר בסוף השבוע הקרוב במלואו לחווה, ביחד עם הצוות הרפואי שמטפל בו". רוטשטיין הוסיף כי חולה במצבו של שרון צריך להישאר בהשגחה רפואית תמידית, ולכן צוות האחיות שישהה בחווה יוכשר במיוחד למטרה זו.

מבצע העברתו של שרון לחווה התבצע תחת מעטה סודיות, לבקשת המשפחה. את האמבולנס המיוחד - "אמבולנס המשאלות" של מד"א - שהסיע אותו ממרכז הארץ לנגב המערבי, ליוו אנשי היחידה לאבטחת אישים של השב"כ, שנסעו בשיירת רכבים מיוחדת. אנשי היחידה יאבטחו את ביתו של שרון במהלך סוף השבוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק