תושבי מבשרת ציון הפיצו בפומבי את מספר הטלפון האישי של שר התחבורה

בימים האחרונים מופצת מודעה עם מספר הטלפון האישי של שר התחבורה ישראל כץ ובה נקראים התושבים לשלוח לו הודעת SMS ובא כתוב: "אדוני השר, אפשר לגור אצלך?". הסיבה - מחאה על העבודות בקו הרכבת המהירה לי-ם שצפויות לפגוע באיכות החיים ביישוב. דובר השר: נמזער את הפגיעה בתושבים

כך ייעשה לשר התחבורה שהאזרחים לא חפצים בייקרו: תושבי מבשרת ציון מצאו דרך מקורית להיאבק במה שהם מגדירים כ"דורסנות" של שר התחבורה ישראל כץ בדרך שבה אמור להיסלל מסלול הרכבת המהירה לירושלים - הם פרסמו מודעה עם מספר הטלפון הסלולרי האישי של השר וקראו לתושבי היישוב לשלוח לו מסרונים.

התושבים טוענים כי העבודות על קו הרכבת המהירה לירושלים הולכות לפגוע באיכות חייהם ודורשים את שינוי התכנית. על המודעות שהופצו בקרב התושבים פורסם, כאמור, מספר הטלפון הנייד האישי של השר כץ ועליו הנחייה לבקש ממנו "לעבור לגור אצלו עד לסיום העבודות ברכבת".

"בימים הקרובים צפויה ועדה מיוחדת של משרד התחבורה לדון באישור בקשת הרכבת לחפור חלק מאחת המנהרות בסמוך למבשרת ציון, זאת באמצעים שכוללים פיצוצי סלעים בחומרי נפץ ובחציבה - כל זאת במרחק של כ-200 מטר מבתי התושבים", נכתב במודעה.

"יש גבול לדורסנות", אמרו השבוע חברי ועד הפעולה ביישוב לעצירת הפעולות."לא ייתכן שבדרך לחציבת קו הרכבת לירושלים ידרסו את חייהם של תושבי המקום". יוסי קמחי, מראשי המאבק נגד השר כץ מציע להתוות את עבודות הפיתוח לכיוון מזרח העיר כדי לצמצמם את הפגיעה בתושבים. "תושבי מבשרת ציון לא רוצים להגיע לערכאות משפטיות כדי לשנות דברים - מדובר במהלך שגוי שבסופו גם השר כץ לא יראה את האור בקצה המנהרה" אמר בראיון לערוץ החדשות. "חשוב לנו שמי מקבל את ההחלטות יידע שיש לו עסק עם ציבור עקשן. תושבי מבשרת לא נגד הפרויקט, אנחנו רק מבקשים למנוע פגיעה בנו במהלך פשוט".

ממשרד התחבורה נמסר בתגובה: "שלשום התקיימה פגישה בין ראש מועצת מבשרת ציון אריה שמם ומרבית מחברי המועצה לבין התושבים, והובטח לטפל בדרישות שלהם. הם ציינו כי הקומץ המתקומם לא מייצג את מרבית היישוב. סוכם כי צוות בראשות מנכ"ל המשרד ייפגש עם התושבים בהמשך למציאת פתרונות, כדי להגיע להסדר שיהיה מקובל על התושבים ויגרום למינימום פגיעה בהם".

עוד נמסר ממשרד התחבורה כי מאז פרסום מספרו של השר, הוא קיבל מספר מסרונים מתושבים, אך אין בכוונתו להחליף את המספר.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק