השר ישי: "היה סיכום עם האוצר, לא ידעתי שהוא בוטל"

שר הפנים מגיב לפרסום במהדורה המרכזית אמש, לפיו הושג הסכם סודי עם האוצר בנושא חוק האברכים: "חשבתי שהסעיף הזה כן ייכנס, אך בסופו של דבר הוא לא נכנס", הוא אומר. השר בחר להתעלם מביקורה של פמלה אנדרסון בארץ ומפעילותה למען זכויות בעלי חיים: "לא מכיר אותה"

"באמת דנו עם האוצר, אך אני מצטער שאני מוציא את האוויר מהמפרשים: לא היה הסכם בסופו של דבר, לצערי", כך אומר הערב שר הפנים אלי ישי בתגובה לחשיפה אמש במהדורה המרכזית, על ההסכם הסודי שנחתם בין ש"ס לאוצר על מימון נוסף לאברכים.

בראיון מיוחד לתכנית "שש עם עודד בן עמי" אמר ישי: "חשבתי שהסעיף הזה כן ייכנס, אך בסופו של דבר הוא לא נכנס. בדיונים על התקציב מנהלים משא ומתן של שעות ולילות. נכנסים ויורדים סעיפים אחרי שהגענו להסכמה עם האוצר - בסופו של דבר הוא החליט להסיר את זה. אם הייתי יודע - הייתי מתנגד לכך".

"לא מכיר את פמלה"

בעניין חוק האברכים עצמו, התייחס שר הפנים גם למחאת הסטודנטים. "תמיד תמכתי בהם ובהצעות חוק הקשורות לסטודנטים. אני מוכן לבוא לקראתם ולתמוך בהבטחת הכנסה". ישי חזר על הצעתו להשוות את תנאי המימון של סטודנטים שלהם ילד אחד לאלו שמקבלים אברכים עם שלושה ילדים, מתוך הבנה שפערי התרבות גורמים לסטודנטים חילונים להקים משפחה מאוחר יותר.

לרגל הגעתה לישראל, פנתה היום פמלה אנדרסון לשר ישי, באמצעות מערכת "שש עם", בבקשה לסייע בחוק הפרוות בכנסת, במסגרת מאבקה למען זכויות בעלי החיים. השר ישי מצדו אמר: "איני מכיר אותה, אבל בכל ההיסטוריה של העם היהודי היו שטריימלים, וכך צריך להישאר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק