לבנת: "אין מקום לחרמות בחברה תרבותית"

כשברקע מחאת השמאל, נערך הערב האירוע החגיגי עם הצגה ראשונה בהיכל. בין הנוכחים: השרה לימור לבנת, חברי כנסת ואישי ציבור. צפו בטקס הפתיחה

כשברקע מחאה, מחלוקת והפגנות - נחנך הערב טקס חנוכת היכל התרבות החדש באריאל. באירוע המיוחד תועלה ההצגה "פיאף" של תיאטרון באר שבע, וייטלו בו חלק שרת התרבות והספורט לימור לבנת, ראש עיריית אריאל רון נחמן, חברי כנסת ואישי ציבור נוספים. כאן בחדשות 2 באינטרנט העברנו בשידור חי את טקס הפתיחה.

אחרי הסערה בסוף השבוע, הודיעה היום שרת התרבות והספורט לימור לבנת כי בכוונתה להעניק את פרס השרה לעידוד יצירה ציונית. הפרס יוענק לכל יצירה אשר תעסוק בעשייה הציונית ובדמויות המרכזיות בחיי הציונות, וגורמים במשרד התרבות אמרו היום כי מדובר בתגובה ישירה לקריאות שלא להופיע באריאל.

"אין מקום לחרמות בחברה תרבותית", אמרה שרת התרבות והספורט לימור לבנת שנאמה בהיכל. "אני נבוכה מהניסיון של אלה הדוגלים בדמוקרטיה לעשות מהלך לא דמוקרטי ולבצע חרם נגד ציבור אזרחים שומרי חוק ומשלמי מסים".

לבנת צפויה לנאום הערב באירוע החגיגי, וכך גם ראש עיריית אריאל ומנכ"ל תיאטרון באר שבע. כל 450 הכרטיסים למופע נמכרו - לרבות 100 כרטיסים המיועדים לישיבה ביציע. ח"כ דני דנון הגיע גם הוא לחזק את תושבי העיר ואמר כי "הציבור אוהב את תושבי אריאל. אני קורא לקובץ השמאלני שמחה כאן נגד התיאטרון - ובהם למר הספרי - להחזיר את הכסף של מקבלי המסים לתושבים".

אתמול תקף שר החוץ אביגדור ליברמן את האמנים שקראו שלא להופיע באריאל. "האמנים הללו יכולים ליהנות מחופש הביטוי אך לא מכספי משלם המסים", אמר השר ליברמן. "מי שמכנה את ישראל 'מדינת אפרטהייד' אינו יכול ליהנות מפירותיה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק