זועבי לבג"ץ: בטלו את שלילת זכויותיי

ח"כ חנין זועבי עתרה היום באמצעות ארגון "עדאללה" לבג"ץ, בבקשה שזה יורה על ביטול ההליך לשלילת זכויותיה בשל השתתפותה במשט המרמרה ובנסיעה של חברי הכנסת הערבים ללוב. "ההחלטה הזו מכשירה ומגבירה את הגזענות וההסתה נגד הח"כים הערבים", לשון העתירה

חנין זועבי, ארכיון (חדשות 2)

ח"כ חנין זועבי עתרה היום לבג"צ, בדרישה לבטל את החלטת הכנסת לשלול חלק מזכויותיה כחברת כנסת בשל השתתפותה במשט לעזה, וגם בשל נסיעתה ללוב יחד עם עוד שישה ח"כים ערבים. הזכויות שנשללו מזועבי לא קשורות לעבודתה היומיומית כמחוקקת - אלא מוגדרות זכויות יתר: הזכות להחזיק בדרכון דיפלומטי והשתתפות המדינה בעלויות ייעוץ משפטי.

זועבי, שעתרה לבג"צ באמצעות ארגון "עדאלה", טוענת כי ההחלטה לשלול את זכויותיה יוצרת תקדים לפיו נציגי הרוב בכנסת יכולים להעניש מחוקקים שמייצגים את המיעוט. בעתירה כתבו באי-כוחה כי בכנסת נוצרה אווירה של הסתה כנגד זועבי, שכונתה על ידי חברי הכנסת כטרוריסטית ובוגדת. "ההחלטה הזו מכשירה את ההסתה הגזענית נגד הח"כים הערבים והאוכלוסיה שהם מייצגים", לשון העתירה.

מי שהוביל את המהלך לשלילת זכויותיה של זועבי היה ח"כ מיכאל בן-ארי מהאיחוד הלאומי, שפנה לוועדת הכנסת והסביר כי חברי הכנסת הערבים, ובהם זועבי, מהווים "בוגדים" ו"גיס חמישי". וועדת הכנסת החליטה לשלול את זכויות היתר של זועבי עד לתום כהונת הכנסת הנוכחית.