נתניהו יבטיח למזכ"ל האו"ם: ניסוג מכפר רג'ר

רה"מ יצא הלילה לביקור מדיני בארה"ב והוא צפוי להיפגש בין השאר עם סגן נשיא ארה"ב ביידן, שרת החוץ קלינטון ומזכ"ל האו"ם באן קי-מון. בפגישתו עם באן יבטיח נתניהו כי ישראל תיסוג מקרוב מכפר רג'ר, וזאת לאחר עבודת מטה ביטחונית שנערכה בנושא. אמש הותקף נתניהו על ידי חברי הוועד לשחרור המרגל היהודי ג'ונתן פולארד

ראש הממשלה בנימין נתניהו יצא הלילה לארצות הברית כדי לנאום בפני כינוס הקהילות היהודיות שמתקיים בניו אורלינס. נתניהו ייפגש בכינוס גם עם סגן הנשיא האמריקני ג'ו ביידן ומאוחר יותר השבוע ייפגש בניו יורק גם עם שרת החוץ הילרי קלינטון.

ראש הממשלה צפוי לדון עם השניים באפשרויות לקידום המשא ומתן עם הפלסטינים, ובמשבר שנוצר בשיחות, זאת לראשונה מאז הבחירות בארצות הברית. לפי שעה לא ברור אם קיימת נוסחת פשרה בנושא הקפאת הבנייה והמשך המשא ומתן.

מחר צפוי נתניהו להיפגש עם מזכ"ל האו"ם באן קי-מון במטה הארגון בניו יורק. הוא מתכוון להציג בפניו את עבודת המטה שנעשתה בישראל לגבי הסדר מקיף שיאפשר את יציאת צה"ל בהסכמה מחלקו הצפוני של הכפר רג'ר.

ראש הממשלה אף צפוי להודיע למזכ"ל האו"ם כי הוא סומך את ידיו על הצעה זו, שעיקריה נידונו בתקופה האחרונה עם בכירי כוח יוניפי"ל. ראש הממשלה יעדכן את מזכ"ל האו"ם כי בכוונתו להביא את ההצעה לדיון ולאישור בקבינט המדיני-ביטחוני שיתכנס לאחר שובו מארה"ב.

הארגון למען שחרור פולארד זועם

לפמליית ראש הממשלה הצטרף הלילה גם יאיר, בנם של הזוג נתניהו, המשרת בחטיבת דובר צה"ל. מלשכת ראש הממשלה נמסר כי יציאתו של נתניהו הבן לחו"ל התאפשרה על פי פקודות הצבא והיא ממומנת באופן פרטי על ידי המשפחה ולא על ידי המדינה.

רה"מ לא פועל לשחרורו? פולארד (חדשות 2)
אמש, לפני שהמריא נתניהו לארצות הברית, פרסם הועד הציבורי למען שחרורו של ג'ונתן פולארד טענה שלפיה סירב ראש הממשלה לקחת עמו מכתב הקורא לנשיא ארצות הברית ברק אובמה לשחרר לאלתר את המרגל היהודי.

על המכתב חתומים ראשי הסיעות היהודיות בכנסת, המייצגים 108 חברי כנסת. מלשכת נתניהו נמסר בתגובה לדברים: "ראש הממשלה העלה בשנה וחצי האחרונות פעמים רבות את נושא פולארד בשיחותיו עם הממשל האמריקני. הוא מחויב לנושא ואינו זקוק לשם כך למכתב כלשהו. ההליך המקובל להעברת מכתב זה הוא למוסרו באופן רשמי לשגרירות ארה"ב בישראל".