ברק תוקף את הרצוג במכתב חריף: "דרך התככים והחתרנות תזכה לכתף קרה"

במכתב שהפיץ שר הביטחון לחברי ועידת מפלגת העבודה כתב: "אני משוכנע כי דרך התככים והחתרנות הבלתי נלאית תזכה לכתף קרה". ברק שלל במכתבו פרישה מהקואליציה: "תהיה זו טעות טרגית לנטוש כעת את המערכה לשלום ולהוביל את ישראל לבידוד בינלאומי"

שר הביטחון ויושב ראש מפלגת העבודה אהוד ברק, תוקף הלילה בחריפות את שר הרווחה יצחק (בוז'י) הרצוג, על ניסיונו להקדים את הבחירות לראשות המפלגה.

במכתב שהפיץ ברק לחברי ועידת המפלגה כתב: "אני משוכנע כי דרך התככים והחתרנות הבלתי נלאית תזכה לכתף קרה. יש חברים המבקשים להציב את האני לפני המדינה, והכול תוך התערטלות ציבורית מוחלטת. יש שבחרו לעסוק דווקא בימים הרגישים ביותר לתהליך המדיני בפוליטיקה קטנטנה ופנים מפלגתית, ועיסוק זה עלול לפגוע במשא ומתן מדיני".

ברק שלל אפשרות של פרישה מהקואליציה: "תהיה זו טעות טרגית לנטוש כעת את המערכה לשלום ולהוביל את ישראל לבידוד בינלאומי".

עיני נגד ברק נגד עיני: "פרשת האהבל"

ביום חמישי התייחס ברק בריאיון לרשת ב' למתקפה של יו"ר ההסתדרות עופר עיני נגדו, ואמר כי פרשת העובדת הפיליפינית נופחה מעל ומעבר וציין כי גם במשפחתו של עיני טועים. "אני מניח שאם היו מוצאים עוזרת אצל אח של עופר, זה מזמן היה נגמר בקנס", אמר שר הביטחון בתגובה לדבריו של יו"ר ההסתדרות.

"מי שלא רוצה להיות במפלגה ומרגיש שקשה לו - שייצא. הייתי כבר ראש ממשלה ושר ביטחון והתפקיד היחיד שלא מילאתי הוא שק חבטות - ואני מנסה למלא אותו עכשיו", הוסיף בציניות.

ברק הודה שפרשת העסקת העובדת הזרה בביתו הייתה טעות, אך דאג לייחס אותה לאשתו נילי פריאל. "אני מניח שאם היו מוצאים עוזרת אצל אח של עופר, זה מזמן היה נגמר בקנס, אבל במקרה שלי זה נופח" ציין שר הביטחון. "אני מניח שאם נילי פריאל לא הייתה אשתי, היא הייתה משלמת קנס כמו באלפי מקרים שקורים במדינת ישראל. אני מניח שעופר עושה טעויות כמו גם בני משפחתו – ואני לא רוצה להרחיב מי יותר ומי פחות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק