ברק על ה"אהבל": "התפקיד היחיד שלא מילאתי הוא שק חבטות"

יו"ר מפלגת העבודה מסרב להשלים עם הכינוי שהדביק לו עופר עיני בראיון ל"אולפן שישי" בחדשות 2, ותוקף בחזרה: "כולם טועים, אבל ברור שאם אחיו של עופר עיני היה מעסיק עובדת זרה - זה היה נגמר בקנס". ברק הדגיש כי הוא לא מתכוון לעזוב את הנהגת המפלגה: "מי שקשה לו - שיילך"

שר הביטחון מגיב לפרשת ה"אהבל": פחות מיממה לאחר דבריו הקשים של יו"ר ההסתדרות עופר עיני נגד יו"ר העבודה בראיון מיוחד לתכניתנו "אולפן שישי", אומר אהוד ברק כי "אני מניח שאם היו מוצאים עוזרת אצל אח של עופר, זה מזמן היה נגמר בקנס".

בראיון לאיילה חסון בתכנית "הכל דיבורים" בקול ישראל, אמר ברק כי הוא לא מכריח איש להישאר במפלגה. "מי שלא רוצה להיות במפלגה ומרגיש שקשה לו - שייצא. הייתי כבר ראש ממשלה ושר ביטחון והתפקיד היחיד שלא מילאתי הוא שק חבטות - ואני מנסה למלא אותו עכשיו", הוסיף בציניות.

ברק הודה שפרשת העסקת העובדת הזרה בביתו הייתה טעות, אך דאג לייחס אותה לאשתו נילי פריאל. "אני מניח שאם היו מוצאים עוזרת אצל אח של עופר, זה מזמן היה נגמר בקנס, אבל במקרה שלי זה נופח" ציין שר הביטחון. "אני מניח שאם נילי פריאל לא הייתה אשתי, היא הייתה משלמת קנס כמו באלפי מקרים שקורים במדינת ישראל. אני מניח שעופר עושה טעויות כמו גם בני משפחתו – ואני לא רוצה להרחיב מי יותר ומי פחות".

ברק: "זה מקרה בוזגלו הפוך"

"אשתי פנתה לפני 10 חודשים וביקשה להתייחס אליה כמו לכל אזרח אחר ולשלם את הקנס, אך היא לא נענתה", הזכיר ברק. "ברור שמדובר במקרה בוזגלו הפוך. אני מתקשה להעמיד פני מסכן או קורבן, אבל כשאני רואה את הכותרות בעתונים שהיו גדולות מאלו שבישרו על מלחמת יום הכיפורים. מעבר לכך שהנושא נופח מעבר לכל פרופורציה, ברור שאין מה להתגאות בו - אבל כולם עושים טעויות".

"אני מודע לכך שזו עבירה על החוק ואשתי אמרה: 'עברתי על החוק', אבל אני מצפה שינהגו בי כמו שנוהגים בכל אזרח אחר במדינה", ציין ברק וטען שלא ייחס חשיבות לנוכחות העוזרת בביתו. "ראיתי אותה כמה פעמים, אבל אני מתעסק בדברים אחרים ולא עמדתי על זהותה או מהות העסקתה".

למרות דבריו הקשים של עיני נגדו, ברק דחה את האפשרות שקרבתו של עיני לרמטכ"ל גבי אשכנזי היא  שגרמה למתקפה החריפה של עיני. "מי שלא רוצה להיות בממשלה ומרגיש שקשה לו שייצא ממנה – אבל עתיד המפלגה לא נקבע בכנס מוצלח כזה או אחר שזכה לסיקור".

בראיון לערוץ החדשות, גיבה חבר הכנסת מטעם העבודה דניאל בן סימון את דבריו של יו"ר ההסתדרות נגד ברק ואמר כי התבטאותו של עיני אינה רחוקה מן האמת. "אפעל לדחיקת ברק מראשות המפלגה לאחר שכשל בקואליציה", אמר ח"כ בן סימון, והוסיף "אני מציע לברק להתפטר מתפקידו ולהציל את מעט הכבוד שנשאר לו".

עיני: "צריך להיות אהבל כדי להעסיק עוזרת זרה בניגוד לחוק"

כזכור, יו"ר ההסתדרות עופר עיני לא הסתפק בביקורת על אהוד ברק. בהתבטאות יוצאת דופן בראיון שישודר במלואו ב"אולפן שישי" מחר בערב, מתייחס האיש החזק במפלגת העבודה לפרשת שר הביטחון והעובדת הפיליפינית ומכנה אותו: "אהבל".

"אתה שר בממשלה, מה אתה מביא פיליפינית? צריך להיות אהבל בשביל לעשות את זה", תוהה עיני בריאיון בלעדי לדנה ויס וקורא לו: "אתה צריך לשמש דוגמה, תביא עובדת ישראלית".

עיני לא מרפה מהסוגיה ומגנה את דרך הפעולה בה נקט ברק. "תפסו אותך - תשלם קנס ותגמור את זה", הוא זועם. וזו לא הביקורת היחידה שיש לו על שר הביטחון.

מי שסלל את דרכו של ברק לממשלת נתניהו מאמין שימיו בראש מפלגת העבודה ספורים ומשוכנע שהוא עושה את כל הטעויות האפשריות. "מפלגת העבודה בשביל לקום ולהתרומם צריכה מנהיג אמיתי", מדגיש עיני, ובאותה נשימה מוסיף: "יש חבר'ה טובים, אבל לא מעריך שזה יתרומם".

לא מדובר בפעם הראשונה בה יוצא עיני נגד יו"ר מפלגת העבודה. בריאיון ל"פגוש את העיתונות" לפני שלושה חודשים אמר האיש הבכיר בהסתדרות כי ברק לא אמין בעיניו.

עיני התייחס למצבה העגום של מפלגת העבודה, ובחר לצדד בבנימין בן-אליעזר ולא בשר הביטחון. "יש לי ניסיון עם שניהם, ואני מאמין לפואד ולא לברק. פואד מעולם לא שיקר לי", אמר אז עיני.

פואד: צריך להביא מנהיג חיצוני

אמש קרא השר בן אליעזר למעשה גם הוא להחלפת יושב ראש המפלגה אהוד ברק. בכנס פעילים בכפר המכבייה אמר פואד כי לא יתמוך באיש מהמתמודדים על תפקיד יושב הראש וציין כי המפלגה צריכה מנהיג חיצוני.

מלשכתו של ברק נמסר בתגובה: "למפלגת העבודה יש חוקה, מוסדות ותהליכים והחברים הם שיקבלו את ההכרעות, לא יוזמות פרטיות של שרים או של חברי מפלגה חשובים ומכובדים ככל שיהיו. שר הביטחון, אהוד ברק, מתכוון להמשיך להוביל את המפלגה ולפעול בתפקידו כשר ביטחון להשגת שלום וביטחון לישראל. כל היתר יתברר במוסדות המפלגה ולא בכנסים או בריאיונות טלוויזיה". 

הריאיון המלא עם עופר עיני ישודר ב"אולפן שישי" ביום שישי ב-20:00

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק