עופר עיני נגד אהוד ברק: "הוא אהבל"

במתקפה חסרת תקדים תוקף יו"ר ההסתדרות עופר עיני, האיש החזק במפלגת העבודה, את היו"ר אהוד ברק ואת התנהלותו בפרשת העוזרת הפיליפינית. "צריך להיות אהבל בשביל לעשות את זה", משוכנע עיני ומאמין שימיו של שר הביטחון בראש מפלגת העבודה ספורים. הריאיון המלא עם עיני ישודר השבוע ב"אולפן שישי"

מתקפה חזיתית: יו"ר ההסתדרות עופר עיני כבר לא מסתפק בביקורת על אהוד ברק. בהתבטאות יוצאת דופן, אפילו בנוף הפוליטיקה הישראלית, מתייחס האיש החזק במפלגת העבודה לפרשת שר הביטחון והעובדת הפיליפינית ומכנה אותו: "אהבל".

"אתה שר בממשלה, מה אתה מביא פיליפינית? צריך להיות אהבל בשביל לעשות את זה", תוהה עיני בריאיון בלעדי לדנה ויס וקורא לו: "אתה צריך לשמש דוגמה, תביא עובדת ישראלית".

עיני לא מרפה מהסוגיה ומגנה את דרך הפעולה בה נקט ברק. "תפסו אותך - תשלם קנס ותגמור את זה", הוא זועם. וזו לא הביקורת היחידה שיש לו על שר הביטחון.

מי שסלל את דרכו של ברק לממשלת נתניהו מאמין שימיו בראש מפלגת העבודה ספורים ומשוכנע שהוא עושה את כל הטעויות האפשריות. "מפלגת העבודה בשביל לקום ולהתרומם צריכה מנהיג אמיתי", מדגיש עיני, ובאותה נשימה מוסיף: "יש חבר'ה טובים, אבל לא מעריך שזה יתרומם".

לא מדובר בפעם הראשונה בה יוצא עיני נגד יו"ר מפלגת העבודה. בריאיון ל"פגוש את העיתונות" לפני שלושה חודשים אמר האיש הבכיר בהסתדרות כי ברק לא אמין בעיניו.

עיני התייחס למצבה העגום של מפלגת העבודה, ובחר לצדד בבנימין בן-אליעזר ולא בשר הביטחון. "יש לי ניסיון עם שניהם, ואני מאמין לפואד ולא לברק. פואד מעולם לא שיקר לי", אמר אז עיני.

פואד: צריך להביא מנהיג חיצוני

הערב קרא השר בן אליעזר למעשה גם הוא להחלפת יושב ראש המפלגה אהוד ברק. בכנס פעילים בכפר המכבייה אמר פואד כי לא יתמוך באיש מהמתמודדים על תפקיד יושב הראש וציין כי המפלגה צריכה מנהיג חיצוני.

מלשכתו של ברק נמסר הערב בתגובה: "למפלגת העבודה יש חוקה, מוסדות ותהליכים והחברים הם שיקבלו את ההכרעות, לא יוזמות פרטיות של שרים או של חברי מפלגה חשובים ומכובדים ככל שיהיו. שר הביטחון, אהוד ברק, מתכוון להמשיך להוביל את המפלגה ולפעול בתפקידו כשר ביטחון להשגת שלום וביטחון לישראל. כל היתר יתברר במוסדות המפלגה ולא בכנסים או בריאיונות טלוויזיה". 

הריאיון המלא עם עופר עיני ישודר ב"אולפן שישי" ביום שישי ב-20:00

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק